× Повна версія сайту
ua
Унікальная органозберігаюча операція при пухлині в прямій кишці - 3 - svekaterina.ua

Унікальная органозберігаюча операція при пухлині в прямій кишці

02.08.2019

…6 років тому пацієнт переніс операцію з приводу онкології і весь цей час був під наглядом лікарів-онкологів. Регулярно проходив скринінги, для того щоб своєчасно виявити прогресування онкопроцесу. На останньому обстеженні в прямій кишці було виявлено 2 пухлиновидні утворення.

Зазвичай пухлину в прямій кишці видаляють разом з органом, людині виводять стому на животі — через цей отвір вміст кишківника потрапляє назовні в спеціальний приймач. Жити зі стомою — складно. І з точки зору фізіології, і психологічно.

Важлива мета хірурга — зберегти орган і його функції. Донедавна — це було складним завданням. Однак розвиток медичних технологій — значно розширив можливості лікарів в лікуванні пухлини прямої кишки. 

З цією проблемою пацієнт звернувся в Клініку Святої Катерини. За його лікування взявся головний спеціаліст ендоскопічного відділення, хірург Віталій Григорович Гуцулюк.

Необхідно було обстежити пацієнта, визначити глибину розповсюдження пухлинного процесу. Лікар прийняв рішення провести ендоскопічне дослідження — відеоректосигмоскопію. Дослідження кишківника дозволило візуалізувати 2 об’ємних утворення.

В режимі вузькоспектральної ендоскопії NBA провели спектральний аналіз тканин слизової оболонки. Спеціальний режим дослідження дозволяє виявити характер будови епітелію новоутворення і зафіксувати початкові форми раку. Одночасно провели біопсію і відправили зразки тканин на гістологічне дослідження.

Під час обстеження діагностували, що пухлини були локалізовані в слизовій оболонці прямої кишки і не мали проростання в м’язовий шар. На цій початковій стадії їх можна було видалити з використанням ендоскопічних методів.

Сучасне ендоскопічне обладнання OLYMPUS в Лікарні Святої Катерини дозволяє лікарю візуально оцінити стан слизової оболонки і побачити проблему. Але найголовніше — це можливість одночасно провести щадну операцію із збереженням органу. 

«Ендоскопічна дисекція в підслизовому шарі з видаленням пухлини прямої кишки і ділянки слизової» — таку назву має операція, яку виконав хірург Віталій Гуцулюк.

Маленька ремарка: до цього часу такі операції в Україні робили тільки в декількох клініках в столиці. Завдяки нашим спеціалістам — тепер високоточні хірургічні втручання стали доступними і нашим пацієнтам.

Проведення ендоскопічної операції потребує гарних практичних навичок, впевненого володіння складною апаратурою, точних дій лікаря і спеціальних знань в багатьох сферах медицини. В цілому — для цього потрібен лікар-віртуоз. Під час операції на прямій кишці за допомогою ендоскопа видалили пухлини разом з основою, в тому числі один шар слизової оболонки прямої кишки. Орган при цьому вдалося повністю зберегти.

Операція тривала приблизно півтори години.

Ще 4 дні пацієнт знаходився в стаціонарі під наглядом лікарів. Через 4 тижні була проведена контрольна відеоректосигмоскопія. Весь цей період динамічний нагляд за пацієнтом здійснювали наші спеціалісти, його стан — задовільний.

На ранніх стадіях пухлинного процесу ендоскопічні методики забезпечують унікальну можливість точного, радикального видалення пухлин кишківника із збереженням органа і його функцій.

Інші новини

Зателефонувати