× Полная версия сайта
ua

КЛІНІКА СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ

Клініка судинної хірургії – відділення Клініки Святої Катерини, що займається лікуванням широкого спектру захворювань судин людини – артерій, вен і лімфатичних судин: від невеликих варикозних розширень вен і судинних зірочок до складних атеросклеротичних уражень артерій, що постачають кров’ю серце і головний мозок. Злагодженість роботи фахівців Клініки Святої Катерини по перерахованих вище напрямків судинної хірургії сприяли успішному освоєнню інноваційних методів діагностики і лікування судинних захворювань. Наші фахівці вже більше 15 років успішно лікують пацієнтів з судинними захворюваннями (звужені і закупорені атеросклерозом артерії будь-яких локалізацій). Завдяки використанню малоінвазивних методик, пацієнти швидко відновлюються і повертаються до повноцінного життя з мінімальним дискомфортом, а іноді і відразу ж після проведеної операції.

ДІАГНОСТИКА СУДИН Раннє виявлення судинних захворювань можливо завдяки своєчасній діагностиці, в першу чергу за допомогою ультразвукового дослідження (дуплексне сканування артерій і вен). У більш складних випадках застосовується ангіографія (пряме контрастне дослідження судин), мультиспіральна комп’ютерна томографія (МСКТ) або магнітно-резонансна томографія (МРТ). Атеросклеротичні зміни можуть відбуватися в артеріях будь-якого органу – голови, серця, нирок, кінцівок, і виявлятися, відповідно, у вигляді інсульту, інфаркту, болів в м’язах ніг і т.д. Крім профілактики атеросклерозу (недопущення поширення і збільшення атеросклеротичних бляшок) дуже важливо відновити прохідність атеросклеротически змінених артерій.

СТЕНУВАННЯ СУДИН   Щадним і ефективним методом лікування звужень в артеріях будь-яких локалізацій є стентування. Суть методу полягає у відновленні прохідності судин без розрізів. У проблемний посудину вводиться мініатюрна конструкція – стент, який розкривається і відновлює прохідність ділянки судини. Основна перевага стентування перед хірургічним втручанням – це легка переносимість (немає розрізів!). Ще один великий плюс – відсутність необхідності тривалого знаходження в стаціонарі (як правило, досить одного-двох днів).

ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗНОГО РОЗШИРЕННЯ ВЕН Варикозна хвороба (варикоз) – захворювання венозної системи нижніх кінцівок внаслідок слабкості венозної стінки і факторах ризику (тривале стояння, сидіння, ожиріння і т.д.), проявляється в варикозному зміну підшкірних вен. При відсутності лікування прогресує венозна недостатність, що може привести до утворення трофічних порушень у вигляді довго не загоюються виразок, запалення судинної стінки з утворенням тромбів (тромбофлебіт) і інших ускладнень. Своєчасне лікування варикозного розширення вен дозволяє не тільки уникнути цих грізних ускладнень, але і відновити естетику ваших ніг. Основним показанням до ендовенозной лазерної коагуляції вен є наявність в підшкірних венах клінічно значимого рефлюксу. Обсяг корекції венозної недостатності при варикозному розширенні визначається після дообстеження – УЗД вен з допплерографией.

ЕНДОВЕНОЗНА ЛАЗЕРНА КОАГУЛЯЦІЯ – малоінвазивна процедура, яка виконується для лікування варикозно змінених вен. В ході процедури лазерний світловод вводиться в просвіт ураженої (варикозно розширеної) вени, і «зварює» її внутрішню вистилання. Це призводить до припинення кровотоку по вені і надалі – до її розсмоктуванню. Як результат, венозна кров тече по здорових венах, зникають явища венозного застою, такі симптоми, як тяжкість і набряки ніг, трофічні порушення. Виконується ендовенозная лазерна коагуляція під місцевою анестезією. Контроль проводиться за допомогою допплерівського та ультразвукового дослідження. Розрізи під час лікування вен лазером не робляться. По завершенні на оперовану кінцівку накладається спеціальний компресійний бандаж. На відміну від хірургічного методу видалення підшкірної вени, при лазерному лікуванні розрізи не виконуються, тому як такого реабілітаційного періоду немає. Госпіталізація не потрібна, процедури виконуються амбулаторно. Після маніпуляцій на венах є єдина вимога – ходити пішки в спеціальних компресійних панчохах протягом декількох тижнів або місяців.

МІНІФЛЕБЕКТОМІЯ – складова частина операції з видалення варикозно розширеної вени. Методика дозволяє видалити змінені ділянки підшкірних вен стегна і гомілки через прокол, а не через розрізи.

СКЛЕРОТЕРАПІЯ – лікувальна методика, при якій проводиться заповнення просвіту вени медикаментом-склерозанта для її зарощування. Після операції на сьому добу проходить контрольний огляд і зняття давили пов’язок, після цього дозволяється знімати панчоху на ніч. Наступне відвідування лікаря необхідно через місяць після операції. Надалі рекомендовано прийти на огляд через 3, 6 і 12 місяців після проведення операції. Детальну інформацію про дану послугу можна отримати за телефонами: +38 (048)728-7000 +38 (068)613-5005 Лікування судинних захворювань у професійних лікарів в Клініці судинної хірургії в Одесі – гарантія Вашого здоров’я!

Зателефонувати