× Полная версия сайта
ua

Для пацієнтів

Серцевий напад, як правило, трапляється раптово. У стані паніки родичі миттєво включають механізм «зв’язків» з метою швидко знайти допомогу: друзів, кошти, ліки, лікаря-фахівця, який буде «займатися» хворим і т.д. Дзвонять телефони у начальників і у підлеглих … Швидка все не їде… А час іде … і цілком можливо, що це останні години життя людини.

При ранньому зверненні до кардіолога і своєчасній діагностиці такої ситуації можна уникнути, попередивши страшний діагноз — гострий інфаркт міокарда.

Ви повинні знати, що захворювання серця і судин молодіють з кожним роком.

Аби уникнути таких ситуацій, з якими іноді не під силу впоратися навіть професійним лікарям, необхідно щорічно проходити чоловікам після 40 років і жінкам після 45 років, мінімальні обстеження (ЕКГ, УЗД серця, велоергометрію, здавати аналіз крові на визначення рівня холестерину).

Сьогодні, мабуть,  найбільш оперативним  ефективним і діагностично цінним методом дослідження судин серця є коронарна ангіографія. Це – рентгенологічне дослідження судин серця. Дана процедура дозволяє обстежити стан коронарних судин і обрати найбільш ефективний метод лікування.

Рівень професіоналізму лікарів Клініки та сучасне технологічне обладнання дозволяють проводити коронарну ангіографію амбулаторно. Через кілька годин пацієнт повертається додому, у колі сім’ї з результатами дослідження та рекомендаціями щодо подальшого лікування, або з інформацією про відсутність загроз і важких захворювань серця.

Діагностична цінність коронарної ангіографії при ішемічній хворобі серця так само висока, як рентгенівського знімка при захворюваннях легень.

Подальше обговорення стратегії і тактики лікування захворювань серця між лікарем та пацієнтом можливі тільки після проведення даної процедури.

Зателефонувати