× Повна версія сайту
ua
Сучасна діагностика в Клініці Святої Катерини - 3 - svekaterina.ua

Сучасна діагностика в Клініці Святої Катерини

25.06.2019

Сучасні методи діагностики здатні фіксувати ознаки захворювання на ранніх етапах. Це велика перевага. Однак саме лікарі повинні побачити всі нюанси на знімках і порівняти їх з нормальними показниками. Якщо лікар пропустить навіть незначну деталь, діагностика може виявитися недостовірною. Про сучасні методи діагностики розповідають в інтерв’ю програми «Вісті» завідуюча приймально-діагностичним відділенням багатопрофільної лікарні Святої Катерини Ірина Михайлівна Осипенко і лікар-рентгенолог, лікар КТ і МРТ Олександр Миколайович Білопільський.

 

Сучасна апаратура дозволяє лікарям швидко й точно поставити діагноз. Про можливості Діагностичного центру Клініки Святої Катерини Екатерины.

Вже близько року  відкрита Багатопрофільна Клініка Святої Катерини. Сучасний Діагностичний центр Клініки обладнаний апаратурою провідних світових виробників, зокрема фірми Siemens та інших. Це обладнання останнього покоління: УЗ та рентген-апаратура, КТ та МРТ.

Ірина Михайлівна, у вашому Центрі проводиться тільки планова діагностика або ви приймаєте також пацієнтів при невідкладних станах? З якими проблемами найчастіше до вас звертаються пацієнти?

Крім планових обстежень, ми проводимо також ургентну діагностику. До нас звертаються пацієнти з швидкої допомоги або самостійно при невідкладних станах. У Клініці приймають людей цілодобово. Комп’ютерна томографія, УЗ-обстеження і рентгенографія проводяться в режимі 24/7, МРТ-апарат працює 7 днів на тиждень з 8 ранку і до 20.00. Цього достатньо, щоб надати кваліфіковану допомогу всім пацієнтам.

У діагностичному центрі встановлено унікальний експертний МРТ-апарат — єдиний в Одесі та один з найкращих на півдні України. Які можливості він дає?

Застосування і впровадження нових технологій і програм допомагає ранньому виявленню патологій в онкології, педіатрії, неврології, нейрохірургії. При цьому пацієнт під час обстеження знаходиться в комфортних умовах, час перебування в кабінах апаратів зведений до мінімуму. Комфорт пацієнта — дуже важлива складова. Адже ми обстежуємо не лише дорослих, а й маленьких пацієнтів. Беремо дітей на МРТ-діагностику з 1 року. Працюємо в команді разом з анестезіологами. І під седацією діти без проблем проходять МРТ-обстеження. Це дійсно дуже необхідно нашому місту, тому що дітей, які потребують МРТ-діагностики, чимало.

У нашому Діагностичному центрі представлений низькодозовий апарат цифрової рентгенографії, який забезпечує мінімальне променеве навантаження. І комп’ютерний томограф, який дозволяє контролювати дозове навантаження пацієнта. В сьогоднішніх умовах це дуже важливо. Тому що рентген і КТ в якості методів діагностики є популярними, і люди роблять їх іноді кілька разів на рік. Тому, чим менше променеве навантаження, тим краще для пацієнта.

На КТ-апараті дозволена маса тіла до 200 кг, на МРТ — до 240 кг, до того ж апарат має максимально можливий на сьогодні обсяг тунелю. Тому ми можемо проводити обстеження пацієнтів з надмірною вагою.

Для забезпечення комфорту кожного пацієнта, який йде на МРТ, виділяється індивідуальна медична сестра.  Її задача не тільки допомогти пацієнтові переодягнутися для діагностики, але і пояснити всі подробиці процедури. Це важливо, тому що люди не завжди уявляють, що з ними робитимуть під час обстеження. В руки пацієнтові дається спеціальна сигнальна груша. У тому випадку, якщо він відчує дискомфорт, завжди є можливість сповістити персонал. Крім того, всередині апарату є відеокамери, які виводять зображення пацієнта на екран, і лікарі стежать за його станом. Пацієнт навіть на мить не залишається без уваги наших лікарів і медичних сестер.

Наскільки висока інформативність МРТ-обстеження?

МРТ дозволяє оцінити роботу практично всіх органів людини. Апарат має високу роздільну здатність. На ньому встановлено нове з широкими можливостями програмне забезпечення. Нам у цьому допомагали французькі партнери, які перед відкриттям налаштовували апаратуру і проводили навчання наших фахівців.

Сучасна апаратура — важливий елемент діагностичного процесу. Але все ж вирішальне слово — за лікарем. Від кваліфікації фахівця, який керує технікою, залежить в підсумку правильна постановка діагнозу й подальше лікування.

Розкажіть, будь ласка, про співробітників Діагностичного центру, де вони освоювали складну техніку та як підвищують кваліфікацію?

—  Всі лікарі-рентгенологи Діагностичного центру мають вищу лікарську категорію, досвід роботи у кожного понад 10 років. Лікарі високої кваліфікації підготовлені для роботи на різних діагностичних апаратах. Наприклад, поєднують КТ і МРТ діагностику, або КТ і рентгенографію. Наші лікарі працюють колегіально. Це означає, що складні випадки обговорює консиліум з декількох лікарів, і спільно приймається рішення. Також у нас є унікальна можливість запросити для консультації лікарів-спеціалістів з інших відділень Клініки. Вирішенню проблем пацієнтів приділяється максимальна увага.

—  Ваші фахівці теж відвідують інші відділення, бувають на операціях?

—  Всі складні випадки намагаємося відстежити до завершення лікування пацієнта. Фахівці Діагностичного центру присутні на операціях колег з інших відділень.

Керівництво Клініки підтримує зацікавленість лікарів в результатах лікування, до того ж це відмінна можливість отримати унікальний досвід і знання.

—  У розмові перед ефіром ви назвали два ключових слова «комплексність» і «оперативність», коли говорили про Діагностичний центр. Розшифруйте, будь ласка, докладніше, що це означає для пацієнта?

—  У нас є те, що важливо для пацієнта — можливість швидко і якісно в екстреній ситуації надавати допомогу. На першому поверсі Клініки виокремлений блок КТ і МРТ, поруч знаходяться ургентна і ендоскопічна операційні. Пацієнт витрачає мінімальний час на постановку правильного діагнозу. Працюємо великою згуртованою командою, намагаємося один одному допомогти. Це теж важливо для пацієнта.

Важливість правильної діагностики?

Ми допомагаємо нашим колегам — лікарям-фахівцям, видаємо заключення, на основі яких лікарі ставлять діагнози. Чим більше ми дамо інформації, тим легше лікарю поставити правильний діагноз пацієнтові. А це — запорука успіху всього процесу лікування.

Інші новини

Зателефонувати