× Повна версія сайту
ua
Лікування аденоми передміхурової залози за допомогою зеленого лазера - 3 - svekaterina.ua

Лікування аденоми передміхурової залози за допомогою зеленого лазера

06.12.2018

Простату називають «другим серцем» чоловіка. За статистикою, у третини чоловіків після 40 років залоза збільшена, а після 50 — у половини чоловіків діагностується аденома передміхурової залози. Це доброякісне новоутворення виникає через вікові гормональні зміни. І ця «чоловіча проблема» доставляє дискомфорт.

На щастя, сучасна медицина навчилася боротися з цією хворобою. Про лікування аденоми передміхурової залози за допомогою зеленого лазера в новій Клініці Святої Катерини — дивіться в нашому репортажі.

Збільшення або, як кажуть лікарі, доброякісна гіперплазія передміхурової залози може довгий час ніяк про себе не нагадувати. Однак у деяких пацієнтів пухлина перетискає сечовипускальний канал. Це не тільки ускладнює природний процес випорожнення сечового міхура, а й викликає запалення в сечових шляхах.

Якщо запустити й вчасно не провести лікування, людина може навіть померти. Раніше аденому видаляли за допомогою відкритих операцій. Сучасні високотехнологічні методи дозволяють проводити малоінвазивні операції, які не травмують тканини й забезпечують швидке відновлення пацієнта. В Одесі унікальне обладнання для лікування аденоми передміхурової залози є у Клініці Святої Катерини.

Хвороба не приходить одна. Саме так сталося. Пацієнт перебував в одній із київських лікарень. Його щойно прооперували і йшов процес реабілітації. І раптом виникла затримка сечі. Як з’ясувалося, це несподівано і різко проявила себе аденома передміхурової залози. Аби забезпечити відтік рідини з організму, пацієнту поставили дренажну трубку, з якої він проходив кілька місяців.

Наші лікарі провели оперативне втручання, щоб відновити самостійне сечовипускання. Спочатку було видалено пухлину, яка перетискала протоки сечового міхура і перешкоджала відтоку рідини. Головний лікар Клініки Святої Катерини розповідає, що для вирішення таких проблем зараз застосовується комбінація двох методів: фотоселективної лазерної абляції й біполярної трансуретральної резекції.

Пацієнту була зроблена одна з найсучасніших в ендоскопічній урології операцій. Використання зеленого лазера для видалення аденоми дозволило провести маніпуляції практично без втрати крові. Це забезпечило короткий процес відновлення.

Лазер діє вибірково на тканини аденоми — на глибину менше ніж 1 мм.

Зазвичай при подібних операціях проводять регіонарну спинномозкову анестезію, без виключення свідомості пацієнта. Однак у пацієнта були протипоказання і був обраний загальний наркоз. Щоб забезпечити оптимальну дозу знеболюючих препаратів і звести до мінімуму дискомфорт після наркозу, в Клініці Святої Катерини тримають під контролем всі життєво важливі показники пацієнта.

Проведена сучасна операція дозволила вирішити всі завдання. По-перше, максимально безкровно, якісно і за короткі терміни було виконано видалення тканини аденоми передміхурової залози. По-друге, під час операції у пацієнта був взятий на дослідження гістологічний матеріал. Зрізи тканин пухлини були перевірені в лабораторії, щоб виключити, так звані, немарковані форми раку. І найголовніше — після операції за дуже короткий термін у пацієнта були відновлені життєво важливі функції повністю.

Інші новини

Зателефонувати