× Повна версія сайту
ua

Ендоскопічні дослідження

Інноваційні медичні технології багатопрофільних лікарень дозволяють фахівцям проводити ранню діагностику і лікування захворювань внутрішніх органів.

До унікальних сучасним методам належить ендоскопія – дослідження внутрішніх органів, гепатобіліарної системи (стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки, товстого кишечника і ін.) За допомогою ендоскопів.

Ендоскопічне відділення Лікарні Святої Катерини оснащено унікальним інноваційним ендоскопічним обладнання OlYMPUS, відеоендоскопія нового покоління, аналогів якого немає в Одесі, що дозволяє отримувати високоточну зображення в режимі реального часу і сформувати правильний клінічний діагноз. У відділенні ендоскопії встановлено стеріалізаціонное обладнання останнього модельного покоління для ендоскопів, що повністю виключає ризик передачі вірусних гепатитів.

Ендоскопічна діагностика внутрішніх органів виявляє захворювання на ранній стадії, що дозволяє домогтися можливості проведення ендоскопічної операції без розрізів, через ендоскоп.

Ендоскопічні дослідження

У відділенні виконуються наступні ендоскопічні дослідження та операції гепатобіліарної систем, шлунково – кишкового тракту, стравоходу, дванадцятипалої кишки, підшлункової залози:

 • Колоноскопія (КФС)
 • Епіфарінголярінгоскопія (ЕЛС)
 • Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС)
 • Ректороманоскопія (РРС) огляд прямої і дистального відділу сигмовидної кишки на відстані до 20 ~ 30 см
 • Ретроградная панкреатохолангиография (РПХГ) исследование желчных протоков и протока поджелудочной железы.
 • Бронхоспия

При необхідності діагностична процедура може невідкладно перейти в малоінвазивне оперативне втручання.

Застосовуються наступні ендоскопічні малоінвазивні операції:

 • ендоскопічна папиллосфинктеротомия
 • ендоскопічне стентування
 • Ендоскопічне видалення поліпів шлунково-кишкового тракту
 • Обстеження великого дуоденального соска (ВДС), папиллосфинктеротомия
 • Установка стравохідних стентів, біліарний (жовчні стенти), колоректальних стентів.
 • Зупинка шлунково-кишкових кровотеч (органоплазменная коагуляція, кліппірованіе, лігування)
 • Кліпування і коагуляція кровоточивих судин
 • Біопсія новоутворень шлунково-кишкового тракту
 • Визначення кислотоутворюючої функції шлунка

Ознайомитися з ендосокпіческімі малотравматичними операціями в розділі: ЕНДОСКОПІЧНІ ОПЕРАЦІЇ

Показанням до езофагогастродуоденоскопіі (ЕФГДС)

Є скарги пацієнта на різні прояви дискомфорту в області стравоходу, шлунка або дванадцятипалої кишки (печія, відрижка, нудота, болі в епігастрії і ін.), Підозра на наявність патологічних утворень у верхніх відділах травного тракту, як підготовка до порожнинних оперативних втручань та ін. езофагогастродуоденоскопія дозволяє виявити різні захворювання верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, такі як езофагіт, гастрит, дуоденіт, рефлюксную хвороба, виразки різної локалізації, поліпи, ранні фор ми злоякісних новоутворень.

При ЕФГДС можна виконати визначення кислотоутворюючої функції шлунка і дослідження на хелікобактер (Н.pylori) – мікроорганізм, який є одним з факторів розвитку виразкової хвороби, атрофічного гастриту і надалі раку шлунка. В даний час доведено, що в 70-90% випадків основною причиною виразкової хвороби є гастрит, викликаний Н.pylori- інфекцією.

Ризик розвитку раку шлунка у пацієнта, що страждає атрофічним гастритом, підвищується в 95 разів. Атрофічний гастрит і ранні стадії раку шлунка зазвичай безсимптомно або проявляються мінімальної симптоматикою. Під час проведення езофагогастродуоденоскопія, при необхідності можна виконати видалення поліпів, після результатів їх біопсії, без великої операції, з метою профілактики їх виникнення злоякісної пухлини. Дослідження ЕФГДС проводиться як в амбулаторних, так і стаціонарних умовах, а поліпектомія проводиться в стаціонарних умовах – в режимі короткої госпіталізації.

Показанням до колоноскопії (ФКС) і ректороманоскопії (РРС)

Скарги на різні прояви кишкового дискомфорту (болі, спазми, метеоризм, запори, проноси та ін.) Виділення з заднього проходу крові, слизу, підозра на наявність патологічних утворень в товстій кишці, як підготовка до порожнинних оперативних втручань та ін.

Своєчасна діагностика і лікування передпухлинної патології товстої кишки, розробці шляхів і методів профілактики раку товстої кишки, в зв’язку з ростом частоти і високими показниками його занедбаності. Ризик злоякісної трансформації поліпів розцінюється в межах від 3 до 20%, причому значно зростає зі збільшенням розмірів утворень.

Діагностика і своєчасне видалення поліпів має певне значення для вторинної профілактики раку товстої кишки, раку прямої кишки і навіть для його лікування на ранніх стадіях розвитку. Ендоскопічне видалення поліпів товстої кишки з використання струмів високої частоти стало в даний час провідним методом лікування даного захворювання, так як численними дослідженнями доведено мала травматичність і висока ефективність цього методу при мінімальному числі ускладнень. Дослідження ФКС проводиться як в амбулаторних, так і стаціонарних умовах, а поліпектомія проводиться в стаціонарних умовах (режимі короткої госпіталізації).

У лікарні Святої Катерини огляд стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки (езофагогастродуоденоскопія) і товстого кишечника (колоноскопія), а так само інші види ендоскопічних досліджень при бажанні пацієнта проводяться під медикаментозним сном – без болю, що дозволяє більш ретельно провести процедуру і, в разі необхідності взяти зразки слизової (біопсія) для дослідження. Медикаментозний сон не є наркозом. Для проведення сну використовується препарат останнього розроблений спеціально для знеболювання, препарат не містить наркотичних добавок, є снодійним препаратом ультракороткої дії (пацієнт прокидається відразу після закінчення дослідження, період відновлення триває не більше 15-20 хвилин). Медикаментозний сон проводиться під контролем лікаря-анестезіолога.
Ендоскопія невідкладно необхідна при перших підозрах про порушення роботи найважливіших внутрішніх органів – шлунка, кишечника та ін.

Досягнення та нагороди

Ендоскопічні дослідження - 4 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Ендоскопічні дослідження - 5 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Ендоскопічні дослідження - 6 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Ендоскопічні дослідження - 7 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».

Зателефонувати