× Полная версия сайта
ua
Погляд зсередини - 3 - svekaterina.ua

Погляд зсередини

22.04.2021

Медичні технології постійно розвиваються, відкриваючи нові можливості діагностики та лікування. Великою підмогою у лікарській практиці стали, наприклад, мініатюрні відеокамери. Вони дозволяють отримати детальне зображення внутрішніх органів і полегшують постановку діагнозу. Найчастіше оптика допомагає лікареві побачити проблему, яку не видять інші методи і прилади.

Гістероскопія — малоінвазивне візуальне обстеження порожнини матки. При цьому лікар використовує сучасний ендоскопічний прилад — гістероскоп. Він дозволяє не тільки оглянути слизову матки, але і проводити різні хірургічні операції.

Сучасна гістероскопія дозволяє обходитися без великих операцій, забезпечуючи швидке відновлення і допомагає ефективно піклуватися про жіноче здоров’я.

Розумний девайс: краще один раз побачити

Технічні характеристики сучасних гістероскопів дозволяють лікареві діяти ювелірно точно, максимально ефективно і, що найбільш важливо, делікатно.

Гістероскоп є тонкою трубку з безліччю каналів, у яких розташовані: оптика, світловод, система подачі і відтоку води. Є також канал для мініатюрного хірургічного інструменту. Гістероскоп вводиться в порожнину матки через природний отвір — канал шийки матки, тому відсутні розрізи і шви.

Відеокамера гістероскопу передає в найдрібніших деталях зображення порожнини матки на монітор. Таким чином, у лікаря з’являється можливість визначити реальний стан органу, особливості будови матки і, звичайно ж, порушення, якщо такі є. Гістероскопія дозволяє виявити міоми, поліпи, перегородки і зрощення в порожнині матки, побачити дрібні новоутворення, які не завжди виявляє УЗД, діагностувати гіперплазію ендометрію і багато іншого. Часто гістероскопія допомагає виявити причини безпліддя і почати боротися з ними.

При необхідності, за допомогою гістероскопу можна не тільки провести огляд, а й виконати оперативне лікування. Для цього робочий канал гістероскопу оснащений хірургічними інструментами: зажимами, ножицями, електродами для коагуляції тканин або лазером для видалення новоутвореньй.

Бачити все, що приховано

Інформативність та ефективність гістероскопії зробили цей метод «золотим стандартом» сучасної гінекології. Процедура дозволяє відразу отримати відповіді на безліч питань.

У яких випадках рекомендується проведення процедури?

Найбільш часта причина проведення гістероскопії — поліпи ендометрію (патологічні розростання на слизовій в порожнині матки) і поліпи цервікального каналу. Поліпи можуть протікати без симптомів, але нерідко викликають міжменструальні кров’янисті виділення, підсилюють і подовжують місячні. Нерідко поліпи є причиною безпліддя.

При гістероскопії поліп чітко візуалізується і ретельно видаляється, обов’язково разом із «ніжкою» поліпа, з якої він може вирости повторно. При цьому здорові тканини не ушкоджуються.

Гістероскопія також забезпечує щадне видалення підслизових міом матки (щільні новоутворення, які ростуть всередину порожнини матки).

Метод незамінний для діагностики та лікування аномалій будови матки. Перегородки і зрощення в порожнині матки можуть протікати без симптомів, а можуть бути причиною безпліддя і невиношування вагітності.

Гіперплазія ендометрію, передракова і ракова патологія — гістероскопія дозволяє проводити діагностику цих станів. Для цього виконується біопсія — забирається невеликий фрагмент тканини для проведення точного гістологічного аналізу, що визначає природу захворювання.

З діагностичною метою гістероскопія проводиться при комплексному лікуванні безпліддя. Такий поглиблений огляд дозволяє виключити маткові чинники безпліддя.

Гістероскопію можна проводити в ургентному (терміновому) порядку, наприклад, для зупинки аномальних маткових кровотеч. Що важливо: лікувальний вплив у цьому випадку спрямований не на симптом, а саме на суть проблеми, що викликала кровотечу.

Важливо відзначити, що всі маніпуляції, пов’язані з гістероскопією, не мають негативного впливу ні на здоров’я, ні на здатність завагітніти і виносити дитину. Це дуже щадна процедура. Навпаки, гістероскопія часто допомагає вилікувати безпліддя.

Гістероскопія: нюанси і переваги

Гістероскопію важливо проводити у певні дні циклу. Найчастіше — це перша фаза менструального циклу — до 15-го дня після місячних.

Перед процедурою здаються аналізи крові та сечі, мазок на флору статевих шляхів, виконується кардіограма і рентген легенів. Пацієнтку консультують сімейний лікар і анестезіолог. Гістероскопію виконують під наркозом — це дозволяє виключити будь-які дискомфортні відчуття.

Процедура проводиться зазвичай вранці натщесерце, не вимагає спеціальної підготовки кишківника і тривалого голодування.

Інноваційне обладнання та кваліфікація хірургів дозволяють звести до мінімуму існуючі ризики оперативного втручання. Відеокамери передають детальну картинку і допомагають хірургу точно контролювати хід всіх маніпуляцій. Сучасна апаратура для інгаляційної анестезії забезпечує повний контроль глибини наркозу і всіх параметрів пацієнта. Ці сучасні досягнення медицини дозволяють лікарям Клініки Святої Катерини ефективно відновлювати здоров’я пацієнтів. Зараз практично не існує обмежень для проведення гістероскопії.

Після гістероскопії немає больових відчуттів, тому що немає розрізів і швів. Невелике розширення цервікального каналу немає наслідків для організму: в перші хвилини після втручання шийка матки самостійно закривається. Після операції пацієнтка спостерігається протягом декількох годин у палаті та в цей же день виписується додому, повертається до звичного життя.

Інші новини

Зателефонувати