× Повна версія сайту
ua
УРОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ОСТАННЬОГО ПОКОЛІННЯ В КЛІНІЦІ СВЯТОЇ КАТЕРИНИ - 3 - svekaterina.ua

УРОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ОСТАННЬОГО ПОКОЛІННЯ В КЛІНІЦІ СВЯТОЇ КАТЕРИНИ

27.08.2020

Простату називають «другим серцем» чоловіка. За статистикою, третина чоловіків після 40 років стикається з цією проблемою, а після 50 — у половини чоловіків діагностується аденома передміхурової залози. Це доброякісне новоутворення виникає через вікові гормональні зміни, і може доставляти дискомфорт.

На щастя, сучасна медицина навчилася боротися з цією хворобою. У Клініці Святої Катерини в Одесі для лікування аденоми передміхурової залози лікарі використовують новітню технологію — фотоселективну лазерну абляцію, яку в побутовому медичному лексиконі охрестили «зеленим лазером». Ця технологія надійна, безпечна і, що важливо, —  майже не травмує та має короткий процес відновлення: протягом 3-5 днів.

Головний лікар Клініки Святої Катерини, хірург-уролог вищої категорії Павло Філіппов

«Ми дотримуємося концепції активного лікування, для того, щоб наші пацієнти змогли швидше повернутися до повсякденного життя. Для цього ми використовуємо найсучасніше обладнання і впроваджуємо передові світові практики лікування. Зелений лазер — один з них»

Збільшення або, як кажуть лікарі, доброякісна гіперплазія передміхурової залози може довгий час ніяк про себе не нагадувати. Однак, у деяких пацієнтів пухлина перетискає сечовипускальний канал. Це не тільки ускладнює природний процес випорожнення сечового міхура, а й викликає запалення у нирках. Якщо хворобу запустити і вчасно не провести лікування, під загрозою опиняється не тільки здоров’я, а й життя пацієнта. Раніше аденому видаляли за допомогою відкритих операцій. Сучасні високотехнологічні методи дозволяють проводити малоінвазивні операції, які не травмують тканини і забезпечують швидке відновлення пацієнта.

Найчастіше пацієнти звертаються за комплексним лікуванням. Крім основного діагнозу у чоловіків з віком проявляється ряд супутніх патологій і захворювань. Саме так сталося в одного з пацієнтів, який після нейрохірургічної операції в Києві, раптово відчув погіршення самопочуття. Як з’ясувалося, це несподівано і різко проявила себе аденома передміхурової залози. Щоб забезпечити відтік сечі, пацієнту поставили дренажну трубку, з якої він проходив кілька місяців.

Перед лікарями стояло складне завдання: видалити пухлину, яка перетискала сечовипускальний канал і перешкоджала відтоку сечі. Для вирішення подібних проблем у кращих клініках Європи та світу застосовується комбінація двох методів: фотоселектівної лазерної абляції та біполярної трансуретральної резекції. Пацієнт готувався до однієї з найсучасніших в ендоскопічній урології операцій, яка вимагала високої кваліфікації лікарів і висококласного обладнання. Всі ці умови змогли  забезпечити у Клініці Святої Катерини.

Використання зеленого лазера для видалення аденоми дозволило провести операцію практично без втрати крові. Операція була проведена без зовнішніх розрізів за допомогою ендоскопічної техніки останнього покоління, апарату Дорньє Уробім (виробництво: Німеччина). Завдяки цьому час відновлення скоротився до кількох днів. Сама операція триває в середньому 30 до 90 хвилин.

Центр урології Клініки Святої Катерини працює понад 2 роки. За цей час лікарі провели понад 5000 малоінвазивних операцій та ендоскопічних досліджень, чверть з яких — операції з використанням «зеленого лазера».

Зазвичай при подібних операціях проводять регіонарну спинномозкову анестезію, без виключення свідомості пацієнта. Однак у пацієнта були протипоказання. Тому був обраний загальний наркоз. Сучасне обладнання з повним контролем життєво важливих функцій дозволяє забезпечити оптимальну дозу знеболювальних препаратів і звести до мінімуму дискомфорт після наркозу.

Історія одного з тисячі пацієнтів Клініки Святої Катерини завершилася успішно, всі поставлені задачі перед лікарями виконані. По-перше, максимально безкровно, якісно і за короткі терміни було виконано видалення тканини аденоми передміхурової залози. По-друге, під час операції у пацієнта був взятий на дослідження гістологічний матеріал. Зрізи тканин пухлини були перевірені в лабораторії, щоб виключити, так звані, немарковані форми раку. І найголовніше — після операції за дуже короткий термін у пацієнта були відновлені життєво важливі функції повністю: відновлено якісне сечовипускання і через три доби назавжди видалена дренажна трубка.

Процес відновлення пацієнтів з діагнозом аденома, яких оперують в Клініці Святої Катерини, проходить з незначними обмеженнями. Лікарі рекомендують у перші два тижні після операції уникати важких тренувань, плавання, їзди на велосипеді, важкої роботи вдома, підняття важких предметів.

Записатися на консультацію в Центр урології Клініки Святої Катерини можна за телефонами: (048) 728 7000,  (048) 728 1800, (050) 728 7000, (093) 728 7000, (097) 728 7000

Інші новини

Зателефонувати