× Полная версия сайта
ua

Видалення стегнової грижі

Операція з видалення стегновоі грижі в Одесі.

Оперують провідні хірурги клініки Святої Катерини:

Видалення стегновоі грижі проводиться у спеціально обладнаному операційному центрі клініки на вулиці Маршала Малиновського 61-Г, м. Одеса.

Операція включає:

Первинну консультацію терапевта та анестезіолога

 Проведення операції – високотехнологічна апаратура та професіоналізм хірургів Клініки Святої Катерини дозволяють провести видалення стегнової грижі без розрізів (лапароскопія), всього через три проколи з мінімальними пошкодженнями тканин та кровоносних судин.

Анестезія – сучасна, безпечна анестезія. У нашій роботі використовується методика медикаментозного сну, завдяки якій операція стає безболісною та безпечною для пацієнта.

Перебування в стаціонарі та харчування – до ваших послуг комфортабельний стаціонар європейського рівня. Після операції у клініці потрібно провести добу.

*У пакет Герніопластика не передбачено включення сітки та герніостеплера

Опис операції

У клініці Святої Катерини при цій патології операція може проводитись двома шляхами:

відкритим

лапароскопічним.

Лапароскопія стегнової грижі – щадний метод висічення освіти. Процедура проводиться без великих розрізів тканин. Хірург робить три маленькі проколи (до 1 см), через які вводяться троакар з інструментами. Перший троакар 10 мм (5 мм) використовується для оптики, за допомогою якої виконується візуалізація операційного поля. Два інших троакарів “робітників” використовуються як робочі інструменти для тракції, диссекції та внаслідок виконання оперативного втручання. Лапароскопічна при цій патології – безпечний та ефективний метод операції при стегнової грижі. Також для мінімізації доступу і кращого косметичного результату операції ми використовуємо методику міні-лапароскопії шляхом зміни 10-мм основного троакара на 5-мм троакар, а також одного з двох 5-мм так званих “робочих” троакарів на 3-мм. Це дозволяє отримати максимальний косметичний результат у поєднанні з протоколами швидкого відновлення, розробленими у нашій клініці.

При відкритих операціях ми застосовуємо переважно ненатяжний спосіб пластики, щоб не створити натягу тканин. Імплант приймає він навантаження, дозволяючи тканинам організму швидко відновитися після втручання. Однак вибір залежить від конкретної ситуації та обговорюється з пацієнтом перед пластикою стегнової грижі.

Особливості операції та відновлення

Лапароскопічний метод у порівнянні з відкритим варіантом операції відзначається меншою ймовірністю ускладнень і в поєднанні з новими розробленими нами протоколами швидкої реабілітацією: хворі виписуються на другу добу після оперативного втручання, повністю відновлені. Терміни виписки зі стаціонару при лапароскопічному варіанті це 1 день, при традиційному, відкритому, 2-3 дні.

Підготовка до операції

Перед оперативним лікуванням стегнової грижі потрібно дотримуватися полегшеної дієти. Виключити: жирне та смажене, копченості, сосисково-ковбасні вироби, кондитерські вироби.

Напередодні хірургічного втручання – останній легкий прийом їжі увечері, також хворому виконується підготовка кишківника. З ранку не можна пити і їсти. Потрібно прийняти душ, видалити волосся з живота.

Відновлення після операції

Період відновлення може тривати 1-1,5 місяці. Носіння бандажу не обов’язкове.

Після операції пацієнт перебуває під наглядом лікаря. У перші години не можна вставати. Біль усувається знеболюючими препаратами, також призначаються антибіотики.

Якщо проводилася порожнинна, “відкрита” операція, то вставати не можна два дні.

Першого тижня проводяться регулярні перев’язки.

На два тижні виключено будь-які фізичні навантаження, навіть легкі. Навіть кашель може негативно позначитися на стані шва.

Харчуватися треба починати з рідкої їжі, потім до раціону вводять парове м’ясо і рибу, каші, фрукти та овочі.

Після повного формування післяопераційного рубця рекомендовано ЛФК для зміцнення спини, живота, стегон. Вправи підбирає лікар.

Згодом не можна піднімати тяжкості та займатися інтенсивними видами спорту. Корисна скандинавська ходьба, піші прогулянки, легкий біг.

Запущена стегнова грижа

При запущених стегнових грижах виконується класичне оперативне втручання. До занедбаних випадків можна віднести: великі розміри грижі, ознаки утиску, часткова або гостра кишкова непрохідність внаслідок грижового дефекту, фіксація петель кишечника в грижовому мішку.

Стегнова грижа після пологів

Вагітність та пологи підвищують ймовірність виникнення стегнової грижі. Це зумовлено збільшенням тиску в черевній порожнині, розтягуванням стегнового каналу, навантаженням на м’язи. Пластика стегнової грижі – не категоричне протипоказання для вагітності в майбутньому, але ризик рецидиву все ж таки зростає. Якщо стегнова грижа виникла під час вагітності, жінці рекомендують носити спеціальний бандаж у сфері випинання. До оперативного втручання вдаються лише у крайніх випадках

Хвороби, що ведуть до операції

Усі захворювання які впливають на внутрішньочеревний тиск:

  • частий кашель,
  • бронхіальна астма,
  • хронічна обструктивна хвороба легень,
  • регулярні запори,
  • надлишкова вага,
  • дисплазія сполучної тканини.

Запитання та відповіді

Які наслідки стегнової грижі?

Гостра (часткова) кишкова непрохідність.
Запальні процеси (флегмона) грижового мішка.
Пошкодження вмісту в мішку грижі та внаслідок перитоніт.

Чи потрібно оперувати грижу на ранніх стадіях?

Так, це дозволяє уникнути подальших ускладнень внаслідок збільшення грижового випинання.

Яка профілактика грижі?

Уникнути підвищення внутрішньочеревного тиску.
Обмежити важку працю. Спадковість (колагенопатія).
Своєчасне лікування урологічної патології (доброякісна гіперплазія передміхурової залози).

Наркоз повний чи місцевий?

При класичній пластиці все залежить від вибору пацієнта, лапароскопічна пластика виконується під загальним наркозом.

Зателефонувати