× Полная версия сайта
ua
Видалення жовчного міхура - 3 - svekaterina.ua

Видалення жовчного міхура

Видалення жовчного міхура

Коли відбувається запалення жовчного міхура, лікарі ставлять діагноз холецистит. Запальну реакцію можуть викликати різні види бактерій, грибкові мікроорганізми, віруси та навіть глисти.

Майже 95 % випадків холецистит пов’язані з наявністю каменів у жовчному міхурі. У цьому випадку йдеться про калькульозний холецистит.

Набагато рідше зустрічається безкам’яний холецистит. Це, наприклад, ферментативний холецистит, який викликаний попаданням ферментів підшлункової залози у жовчний міхур. Приблизно 1 зі 100 проявів холециститу обумовлено також пухлинами жовчного міхура.

Хвороби, що ведуть до видалення жовчного міхура:

 • Жовчнокам’яна хвороба;
 • Холедохолітіаз;
 • Поліпоз жовчного міхура;
 • Холестероз;
 • Холангітом пов’язаний із панкреатитом;
 • Біліарний панкреатит;
 • Рак жовчного міхура;
 • Хірургічне лікування холециститу;

Отримати консультацію хірурга

Лапароскопічна операція з видалення жовчного міхура в Одесі або холицистектомія.

Холецистектомія – видалення жовчного міхура є найбільш оптимальним методом лікування за наявності каменів у жовчному міхурі.

Калькульозний холецистит – запалення жовчного міхура, пов’язане з перекриттям жовчної протоки каменем, зустрічається у 9 із 10 пацієнтів. В даний час операція проводиться малотравматичним способом з використанням лапароскопії.

Для проведення лапароскопії жовчного міхура виконується три проколи. У отвори, що утворилися, хірург вводить спеціальні хірургічні маніпули і камеру. Лапароскопічний спосіб є малотравматичним з мінімальною крововтратою пацієнта.

 • Час операції – у середньому 60 хв.
 • Вид наркозу – загальний.
 • Час перебування у стаціонарі – 2 дні (з днем ​​операції включно).

Операція включає:

Первинну консультацію терапевта та анестезіолога.
Проведення операції – високотехнологічна апаратура та професіоналізм хірургів Клініки Святої Катерини дозволяють провести видалення жовчного міхура без розрізів (лапароскопія), всього через три проколи з мінімальними пошкодженнями тканин та кровоносних судин.
Анестезія – сучасна, безпечна анестезія. У нашій роботі використовується методика медикаментозного сну, завдяки якій операція стає безболісною та безпечною для пацієнта.
Перебування в стаціонарі та харчування – комфортабельний стаціонар європейського рівня. Після операції у клініці потрібно провести добу.

Підготовка до операції:

За тиждень до операції необхідно виключити жирну, гостру, смажену їжу та алкоголь. За два дні до операції провести очищення кишечника шляхом прийому проносних засобів (перорально).

Аналізи:

Загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, коагулограма, біохімічний аналіз крові, група крові резус фактор.

Відновлення після операції:

У післяопераційний період можливе підвищення температури до 37,5 градусів. Можлива нудота та тупі болі у правому підребер’ї в ранньому післяопераційному періоді. Загальний період повного поновлення до 1 місяця. У період відновлення не потрібна медикаментозна підтримка.

Дієта після видалення жовчного міхура:

 • Овочі приготовлені на пару або тушковані з малою кількістю олії;
 • Овочеві пюре та крем-супи;
 • Відварений нежирний птах, риба, яловичина, кролик;
 • Парові котлети, тефтелі, фрикадельки;
 • Овочеві супи, салати;
 • Фрукти: дині, кавуни. Груші, яблука, персики, нектарини очищати від шкірки;
 • Каші: рисова, вівсяна, перлова, гречана.
 • Напої: компот із сухофруктів, мінеральна вода.

Що не можна:

 • Смаженого, гострого, кислого;
 • Жирного м’яса та риби;
 • Жирних молочних продуктів та твердих сирів;
 • Кави, чаю, різних кіл;
 • Фаст-фуду;
 • Виключити алкоголь та куріння;

Фізичні навантаження та спорт у післяопераційний період:

Побутова адаптація починається на 2-3 добу. Спортом можна займатися через 2-3 місяці, легкі навантаження (пробіжки підтюпцем) через місяць.

Отримати консультацію хірурга

Наші спеціалісти:

Лікар-хірург, заступник головного лікаря з лікувальної роботи: Бабинець Юрій Володимирович, досвід роботи понад 26 років.

Проведення відкритих та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини, хірургія гриж, хірургія невідкладних станів, амбулаторно-поліклінічна хірургія, онкохірургія.

Лікар-хірург, завідувач операційного блоку та відділення хірургічного профілю: Осипенко Олег В’ячеславович, досвід роботи понад 30 років.

Напрямок діяльності – хірургічна гастроентерологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; координатор напряму хірургічної корекції станів, пов’язаних з фіброзом печінки, ускладненого порушенням порто-кавального протоку крові; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.

Лікар-хірург, онкохірург, проктолог – Галимон Михайло Михайлович, досвід роботи понад 6 років.

Напрямки діяльності – широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; колопроктологічні втручання; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планові та ургентні хірургічні втручання – загальна хірургія, онкохірургія, проктологія.

Лікар-хірург, гастроентерологіяВойтишин Володимир Васильович, досвід роботи понад 30 років.

Напрями діяльності – хірургічна гастроентерологія; мамологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.

Отримати консультацію хірурга

ІНФО-ЦЕНТР КЛІНІКИ:

 +38 (048) 705 1033

 +38 (050) 728 7000

+38 (093) 728 7000

 +38 (048) 728 7000

 +38 (097) 728 7000

Досягнення та нагороди

Видалення жовчного міхура - 4 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Видалення жовчного міхура - 5 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Видалення жовчного міхура - 6 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Видалення жовчного міхура - 7 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати