Видалення жовчного міхура
Коли відбувається запалення жовчного міхура, лікарі ставлять діагноз холецистит. Запальну реакцію можуть викликати різні види бактерій, грибкові мікроорганізми, віруси та навіть глисти.
Майже 95 % випадків холецистит пов’язані з наявністю каменів у жовчному міхурі. У цьому випадку йдеться про калькульозний холецистит.
Набагато рідше зустрічається безкам’яний холецистит. Це, наприклад, ферментативний холецистит, який викликаний попаданням ферментів підшлункової залози у жовчний міхур. Приблизно 1 зі 100 проявів холециститу обумовлено також пухлинами жовчного міхура.
Хвороби, що ведуть до видалення жовчного міхура:
Лапароскопічна операція з видалення жовчного міхура в Одесі або холицистектомія.
Холецистектомія – видалення жовчного міхура є найбільш оптимальним методом лікування за наявності каменів у жовчному міхурі.
Калькульозний холецистит – запалення жовчного міхура, пов’язане з перекриттям жовчної протоки каменем, зустрічається у 9 із 10 пацієнтів. В даний час операція проводиться малотравматичним способом з використанням лапароскопії.
Для проведення лапароскопії жовчного міхура виконується три проколи. У отвори, що утворилися, хірург вводить спеціальні хірургічні маніпули і камеру. Лапароскопічний спосіб є малотравматичним з мінімальною крововтратою пацієнта.
Операція включає:
Первинну консультацію терапевта та анестезіолога.
Проведення операції – високотехнологічна апаратура та професіоналізм хірургів Клініки Святої Катерини дозволяють провести видалення жовчного міхура без розрізів (лапароскопія), всього через три проколи з мінімальними пошкодженнями тканин та кровоносних судин.
Анестезія – сучасна, безпечна анестезія. У нашій роботі використовується методика медикаментозного сну, завдяки якій операція стає безболісною та безпечною для пацієнта.
Перебування в стаціонарі та харчування – комфортабельний стаціонар європейського рівня. Після операції у клініці потрібно провести добу.
Підготовка до операції:
За тиждень до операції необхідно виключити жирну, гостру, смажену їжу та алкоголь. За два дні до операції провести очищення кишечника шляхом прийому проносних засобів (перорально).
Аналізи:
Загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, коагулограма, біохімічний аналіз крові, група крові резус фактор.
Відновлення після операції:
У післяопераційний період можливе підвищення температури до 37,5 градусів. Можлива нудота та тупі болі у правому підребер’ї в ранньому післяопераційному періоді. Загальний період повного поновлення до 1 місяця. У період відновлення не потрібна медикаментозна підтримка.
Дієта після видалення жовчного міхура:
Що не можна:
Фізичні навантаження та спорт у післяопераційний період:
Побутова адаптація починається на 2-3 добу. Спортом можна займатися через 2-3 місяці, легкі навантаження (пробіжки підтюпцем) через місяць.
Наші спеціалісти:
Лікар-хірург, заступник головного лікаря з лікувальної роботи: Бабинець Юрій Володимирович, досвід роботи понад 26 років.
Проведення відкритих та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини, хірургія гриж, хірургія невідкладних станів, амбулаторно-поліклінічна хірургія, онкохірургія.
Лікар-хірург, завідувач операційного блоку та відділення хірургічного профілю: Осипенко Олег В’ячеславович, досвід роботи понад 30 років.
Напрямок діяльності – хірургічна гастроентерологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; координатор напряму хірургічної корекції станів, пов’язаних з фіброзом печінки, ускладненого порушенням порто-кавального протоку крові; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.
Лікар-хірург, онкохірург, проктолог – Галимон Михайло Михайлович, досвід роботи понад 6 років.
Напрямки діяльності – широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; колопроктологічні втручання; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планові та ургентні хірургічні втручання – загальна хірургія, онкохірургія, проктологія.
Лікар-хірург, гастроентерологія – Войтишин Володимир Васильович, досвід роботи понад 30 років.
Напрями діяльності – хірургічна гастроентерологія; мамологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.
ІНФО-ЦЕНТР КЛІНІКИ:
Досягнення та нагороди