Стегнова грижа – захворювання, при якому частина або цілий орган черевної порожнини випинається назовні через стегновий канал.
Стегнова грижа розпізнається в ході огляду хірурга та проведення додаткової діагностики: УЗД грижового випинання, УЗД малого тазу та сечового міхура. І далі лікар-хірург призначає герніопластику (видалення пахвинної грижі)
Запущена стегнова грижа
При запущених стегнових грижах виконується класичне оперативне втручання. До занедбаних випадків можна віднести: великі розміри грижі, ознаки утиску, часткова або гостра кишкова непрохідність внаслідок грижового дефекту, фіксація петель кишечника в грижовому мішку.
Стегнова грижа після пологів
Вагітність та пологи підвищують ймовірність виникнення стегнової грижі. Це зумовлено збільшенням тиску в черевній порожнині, розтягуванням стегнового каналу, навантаженням на м’язи. Пластика стегнової грижі – не категоричне протипоказання для вагітності в майбутньому, але ризик рецидиву все ж таки зростає. Якщо стегнова грижа виникла під час вагітності, жінці рекомендують носити спеціальний бандаж у сфері випинання. До оперативного втручання вдаються лише у крайніх випадках
Хвороби, що ведуть до операції
Усі захворювання які впливають на внутрішньочеревний тиск:
Описання операції:
У клініці Святої Катерини при цій патології операція може проводитись двома шляхами:
Лапароскопія стегнової грижі – щадний метод висічення освіти. Процедура проводиться без великих розрізів тканин. Хірург робить три маленькі проколи (до 1 см), через які вводяться троакар з інструментами. Перший троакар 10 мм (5-мм) використовується для оптики, за допомогою якої виконується візуалізація операційного поля. Два інших троакарів “робітників” використовуються як робочі інструменти для тракції, дислексії і внаслідок виконання оперативного втручання. Лапароскопічна при даній патології – безпечний та ефективний метод операції при стегнової грижі. Також для мінімізації доступу і кращого косметичного результату операції ми використовуємо методику міні-лапароскопії шляхом зміни 10-мм основного троакара на 5-мм троакар, а також одного з двох 5-мм так званих “робочих” троакарів на 3-мм. Це дозволяє отримати максимальний косметичний результат у поєднанні з протоколами швидкого відновлення, розробленими у нашій клініці.
При відкритих операціях ми переважно застосовуємо ненатяжний спосіб пластики, щоб не створити натягу тканин. Імплант приймає він навантаження, дозволяючи тканинам організму швидко відновитися після втручання. Однак вибір залежить від конкретної ситуації та обговорюється з пацієнтом перед пластикою стегнової грижі.
Операція включає:
Первинну консультацію терапевта та анестезіолога;
Проведення операції – високотехнологічна апаратура та професіоналізм хірургів Клініки; Святий Катерини дозволяють провести видалення стегнової грижі без розрізів (лапароскопія), всього через три проколи з мінімальними ушкодженнями тканин та кровоносних судин;
Анестезія – сучасна, безпечна анестезія. У нашій роботі використовується методика медикаментозного сну, завдяки якій операція стає безболісною та безпечною для пацієнта;
Перебування в стаціонарі та харчування – до ваших послуг комфортабельний стаціонар європейського рівня. Після операції у клініці потрібно провести добу.
*В пакет Герніопластика не передбачено включення сітки та герніостеплера
Наші спеціалісти:
Лікар-хірург, заступник головного лікаря з лікувальної роботи: Бабинець Юрій Володимирович, досвід роботи понад 26 років.
Проведення відкритих та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини, хірургія гриж, хірургія невідкладних станів, амбулаторно-поліклінічна хірургія, онкохірургія.
Лікар-хірург, завідувач операційного блоку та відділення хірургічного профілю: Осипенко Олег В’ячеславович, досвід роботи понад 30 років.
Напрямок діяльності – хірургічна гастроентерологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; координатор напряму хірургічної корекції станів, пов’язаних з фіброзом печінки, ускладненого порушенням порто-кавального протоку крові; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.
Лікар-хірург, онкохірург, проктолог – Галимон Михайло Михайлович, досвід роботи понад 6 років.
Напрямки діяльності – широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; колопроктологічні втручання; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планові та ургентні хірургічні втручання – загальна хірургія, онкохірургія, проктологія.
Лікар-хірург, гастроентерологія – Войтишин Володимир Васильович, досвід роботи понад 30 років.
Напрями діяльності – хірургічна гастроентерологія; мамологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.
ІНФО-ЦЕНТР КЛІНІКИ:
Досягнення та нагороди