× Полная версия сайта
ua | ru

Видалення пупкової грижі

Пупкова грижа – це випинання в ділянці пупкового кільця. При пупковій грижі спостерігається патологічне розширення пупкового кільця та випинання петлі тонкого кишечника, листка сальника або передочеревинної жирової клітковини. При виході внутрішніх органів формується грижовий мішок.

При запущених пупкових грижах виконується класичне оперативне втручання. До занедбаних випадків можна віднести: великі розміри грижі, ознаки утиску, часткова або гостра кишкова непрохідність внаслідок грижового дефекту, фіксація петель кишечника в грижовому мішку.

Хвороби, що ведуть до операції – захворювання, що впливають на внутрішньочеревний тиск (частий кашель, бронхіальна астма, хронічна обструктивна хвороба легень, регулярні запори), надмірна вага, дисплазія сполучної тканини.

Отримати консультацію хірурга

Опис операції

У клініці Святої Катерини при цій патології операція може проводитись двома шляхами:

  • відкритим;
  • лапароскопічним.

Лапароскопічний варіант трохи дорожчий рахунок високотехнологічної сітки з антиадгезійним покриттям, а також використанням спеціального герніостеплера, яким фіксується імплант. Виконується це оперативне втручання за допомогою трьох проколів: перший 10-мм (5-мм) використовується для візуалізації операційного поля. перший і другий троакар – робітники, через які виконується дане оперативне втручання. Також для мінімізації доступу і кращого косметичного результату операції ми використовуємо методику міні-лапароскопії шляхом зміни 10-мм основного троакара на 5-мм троакар, а також одного з двох 5-мм так званих “робочих” троакарів на 3-мм. Це дозволяє отримати максимальний косметичний результат у поєднанні з протоколами швидкого відновлення, розробленими у нашій клініці.

Оперативне лікування пупкової грижі відкритим методом проводиться за класичними техніками. При натяжній герніопластику пупкове кільце ушивається у крайніх місцях апоневрозу. Шви накладаються у вертикальному чи поперечному положенні. При ненатяжній герніопластику дефект видаляється через розріз біля пупка, після чого на місці грижових воріт підшивається сітчастий ендопротез і надійно з’єднується хірургічними нитками.

Особливості операції та відновлення

Лапароскопічний метод у порівнянні з відкритим варіантом операції відзначається меншою ймовірністю ускладнень і в поєднанні з новими розробленими нами протоколами швидкої реабілітацією: хворі виписуються на другу добу після оперативного втручання, повністю відновлені. Терміни виписки зі стаціонару при лапароскопічному варіанті – це 1 день, при традиційній, відкритій, 2-3 дні.

Підготовка до операції

Перед оперативним лікуванням пупкової грижі потрібно дотримуватися полегшеної дієти. Виключити: жирне та смажене, копченості, сосисково-ковбасні вироби, кондитерські вироби.

Напередодні хірургічного втручання – останній легкий прийом їжі увечері, також хворому виконується підготовка кишківника. З ранку не можна пити і їсти. Потрібно прийняти душ, видалити волосся з живота.

Отримати консультацію хірурга

Відновлення після операції

Період відновлення може тривати 1-1,5 місяці. Весь цей час потрібно носити спеціальний бандаж.

Після операції пацієнт перебуває під наглядом лікаря. У перші години не можна вставати. Біль усувається знеболюючими препаратами, також призначаються антибіотики;
Якщо проводилася порожнинна, “відкрита” операція, то вставати не можна два дні;
Першого тижня проводяться регулярні перев’язки;
На два тижні виключено будь-які фізичні навантаження, навіть легкі. Навіть кашель може негативно позначитися на стані шва;
Харчуватися треба починати з рідкої їжі, потім у раціон вводять парове м’ясо та рибу, каші, фрукти та овочі;
Після повного формування післяопераційного рубця рекомендовано ЛФК для зміцнення спини, живота, стегон. Вправи підбирає лікар. Заняття проходять із бандажом на животі.

Згодом не можна піднімати тяжкості та займатися інтенсивними видами спорту. Корисною є скандинавська ходьба, піші прогулянки, легкий біг.

Операція включає:

  • Первинну консультацію терапевта та анестезіолога;
  • Проведення операції – високотехнологічна апаратура та професіоналізм хірургів Клініки Святої Катерини дозволяють провести видалення стегнової грижі без розрізів (лапароскопія), всього через три проколи з мінімальними пошкодженнями тканин та кровоносних судин;
  • Анестезія – сучасна, безпечна анестезія. У нашій роботі використовується методика медикаментозного сну, завдяки якій операція стає безболісною та безпечною для пацієнта;
  • Перебування в стаціонарі та харчування – до ваших послуг комфортабельний стаціонар європейського рівня. Після операції у клініці потрібно провести добу.

*в пакет Герніопластика не передбачено включення сітки та герніостеплера

Наші спеціалісти:

Лікар-хірург, заступник головного лікаря з лікувальної роботи: Бабинець Юрій Володимирович, досвід роботи понад 26 років.

Проведення відкритих та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини, хірургія гриж, хірургія невідкладних станів, амбулаторно-поліклінічна хірургія, онкохірургія.

Лікар-хірург, завідувач операційного блоку та відділення хірургічного профілю: Осипенко Олег В’ячеславович, досвід роботи понад 30 років.

Напрямок діяльності – хірургічна гастроентерологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; координатор напряму хірургічної корекції станів, пов’язаних з фіброзом печінки, ускладненого порушенням порто-кавального протоку крові; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.

Лікар-хірург, онкохірург, проктолог – Галимон Михайло Михайлович, досвід роботи понад 6 років.

Напрямки діяльності – широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; колопроктологічні втручання; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планові та ургентні хірургічні втручання – загальна хірургія, онкохірургія, проктологія.

Лікар-хірург, гастроентерологіяВойтишин Володимир Васильович, досвід роботи понад 30 років.

Напрями діяльності – хірургічна гастроентерологія; мамологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.

Отримати консультацію хірурга

ІНФО-ЦЕНТР КЛІНІКИ:

 +38 (048) 705 1033

 +38 (050) 728 7000

+38 (093) 728 7000

 +38 (048) 728 7000

 +38 (097) 728 7000

Досягнення та нагороди

Видалення пупкової грижі - 4 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Видалення пупкової грижі - 5 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Видалення пупкової грижі - 6 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Видалення пупкової грижі - 7 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати