× Полная версия сайта
ua | ru

Пахвинна грижа – це неприродне випинання очеревини в порожнину пахвинного каналу. Пахвинні грижі – найчастіша патологія в хірургії. За статистикою, у чоловіків ця медична проблема розвивається значно частіше, ніж у жінок.

Отримати консультацію хірурга

Хвороби, які можуть призвести до пахвинної грижі

Це всі захворювання, які впливають на внутрішньочеревний тиск:

 • частий кашель;
 • бронхіальна астма;
 • хронічна обструктивна хвороба легень;
 • регулярні запори;
 • надлишкова вага;
 • дисплазія сполучної тканини.

Запущена пахвинна грижа

При запущених пахвинних грижах виконується класичне оперативне втручання. До занедбаних випадків можна віднести: великі розміри грижі, ознаки утиску, часткова або гостра кишкова непрохідність внаслідок грижового дефекту, фіксація петель кишечника в грижовому мішку.

Пахвинна грижа після пологів

Вагітність та пологи підвищують ймовірність виникнення пахвинної грижі. Це зумовлено збільшенням тиску в черевній порожнині, розтягуванням пахового каналу, навантаженням на м’язи. Видалення пахової грижі – не категоричне протипоказання для вагітності в майбутньому, але ризик рецидиву все ж таки зростає. Якщо пахова грижа виникла під час вагітності, жінці рекомендують носити спеціальний бандаж у сфері випинання. До оперативного втручання вдаються лише у крайніх випадках

Опис операції

У клініці Святої Катерини при цій патології операція може проводитись двома шляхами:

 • відкритим
 • лапароскопічний.

Лапароскопія пахової грижі – щадний метод висічення освіти. Процедура проводиться без великих розрізів тканин. Хірург робить три маленькі проколи (до 1 см), через які вводяться троакар з інструментами. Перший троакар 10 мм (5-мм) використовується для оптики, за допомогою якої виконується візуалізація операційного поля. Два інших троакарів “робітників” використовуються як робочі інструменти для тракції, диссекції і внаслідок виконання оперативного втручання. Лапароскопічна при даній патології – безпечний та ефективний метод операції при пахвинній грижі. Також для мінімізації доступу та кращого косметичного результату операції ми використовуємо методику міні-лапароскопії шляхом зміни 10-мм основного троакара на 5-мм троакар, а також одного з двох 5-мм так званих “робочих” троакарів на 3-мм. Це дозволяє отримати максимальний косметичний результат у поєднанні з протоколами швидкого відновлення, розробленими у нашій клініці.

При відкритих операціях ми переважно застосовуємо ненатяжний спосіб пластики, щоб не створити натягу тканин. Імплант приймає він навантаження, дозволяючи тканинам організму швидко відновитися після втручання. Однак вибір залежить від конкретної ситуації та обговорюється з пацієнтом перед пластикою пахвинної грижі.

Отримати консультацію хірурга

Відновлення після операції

Період відновлення може тривати 1-1,5 місяці. Носіння бандажу не обов’язкове.

 • Після операції пацієнт перебуває під наглядом лікаря. У перші години не можна вставати. Біль усувається знеболюючими препаратами, також призначаються антибіотики.
 • Якщо проводилася порожнинна, “відкрита” операція, то не можна вставати два дні.
 • Першого тижня проводяться регулярні перев’язки.
 • На два тижні виключено будь-які фізичні навантаження, навіть легкі. Навіть кашель може негативно позначитися на стані шва.
 • Харчуватися треба починати з рідкої їжі, потім у раціон вводять парове м’ясо та рибу, каші, фрукти та овочі.
 • Після повного формування післяопераційного рубця рекомендовано ЛФК для зміцнення спини, живота, стегон. Вправи підбирає лікар.

Згодом не можна піднімати тяжкості та займатися інтенсивними видами спорту. Корисною є скандинавська ходьба, піші прогулянки, легкий біг.

Отримати консультацію хірурга

Наші спеціалісти:

Лікар-хірург, заступник головного лікаря з лікувальної роботи: Бабинець Юрій Володимирович, досвід роботи понад 26 років.

Проведення відкритих та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини, хірургія гриж, хірургія невідкладних станів, амбулаторно-поліклінічна хірургія, онкохірургія.

Лікар-хірург, завідувач операційного блоку та відділення хірургічного профілю: Осипенко Олег В’ячеславович, досвід роботи понад 30 років.

Напрямок діяльності – хірургічна гастроентерологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; координатор напряму хірургічної корекції станів, пов’язаних з фіброзом печінки, ускладненого порушенням порто-кавального протоку крові; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.

Лікар-хірург, онкохірург, проктолог – Галимон Михайло Михайлович, досвід роботи понад 6 років.

Напрямки діяльності – широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; колопроктологічні втручання; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планові та ургентні хірургічні втручання – загальна хірургія, онкохірургія, проктологія.

Лікар-хірург, гастроентерологіяВойтишин Володимир Васильович, досвід роботи понад 30 років.

Напрями діяльності – хірургічна гастроентерологія; мамологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.

Отримати консультацію хірурга

ІНФО-ЦЕНТР КЛІНІКИ:

 +38 (048) 705 1033

 +38 (050) 728 7000

+38 (093) 728 7000

 +38 (048) 728 7000

 +38 (097) 728 7000

 

Досягнення та нагороди

Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати