× Повна версія сайту
ua

Варикозне розширення вен

Хвороба цивілізації — варикозне розширення вен!

Варикозна хвороба, поряд із захворюваннями хребта, атеросклерозом і гіпертонією, є платою людства за цивілізоване життя. Пусковий механізм хвороби включається у самому ранньому віці — коли дитина йде до школи і цілий день сидить за партою. Про те, як допомогти собі і не допустити розвиток захворювання, розповідає Олександр Миколайович Іванісов  — провідний лікар Центру судинної хірургії Святої Катерини, лікар-флеболог.

У пошуках балансу 

Варикозом так чи інакше страждає половина населення України: як чоловіки, так і жінки. Чому хвороба набула такого широкого поширення? Причини ті ж, що і при виникненні проблем із хребтом. У 6 років ми йдемо до школи, цілими днями сидимо за партою, потім в інституті і на роботі продовжуємо сидіти. Недостатня фізична активність і нездорове харчування сучасної людини виливаються у проблеми зі спиною та з венами.

Атеросклероз, остеохондроз, головні болі — через порушення циркуляції крові, вегето-судинна дистонія, підвищений тиск, зайва вага — всі ці розлади починають розвиватися у людини ще з шкільного віку. Якщо у дорослому житті ви хочете уникнути проблем, потрібно з дитинства формувати правильні стереотипи поведінки: знаходити золоту середину між старанним навчанням і збереженням здоров’я, приділяти час для спілкування з природою, прогулянок на свіжому повітрі, проявляти всебічну активність. Інакше — проблеми зі здоров’ям будуть неминучі, у тому числі й варикозна хвороба.

Небезпека застою

Венозна недостатність так чи інакше є у кожної людини. Вона виникає за тривалої відсутності руху, навіть, якщо немає видимого розширення вен. Проста ситуація: людина провела кілька годин у літаку або цілий день простояв на роботі, у нього будуть симптоми венозної недостатності: тяжкість в ногах, набряк, хворобливі відчуття в нижніх кінцівках. Цей стан посилюється у людей зі шкідливими звичками, надмірною вагою, при спадково слабких судинах, а також при різних порушеннях обміну речовин в організмі.

Уявіть болото, застій рідини. З ногами виникає те ж саме. Якщо людина веде малорухливий спосіб життя, то у судинній системі в ногах виникають застійні вогнища з важкими, прогресивними наслідками для тканин і судин всього організму. Ці «заболочені» осередки самостійно зникнути не можуть.

Підступність хвороби 

Варикозна хвороба тривалий час може бути тільки естетичною проблемою. У пацієнта видно збільшені звивисті вени, варикозні вузли, однак десятиліттями вони можуть не турбувати. І тільки за кілька десятків років, крім естетичних порушень, виникають важкі функціональні розлади: потемніння, склероз і рубцювання шкіри, зникає жирова клітковина. Настає стадія трофічних порушень, аж до утворення трофічних виразок. Можуть виникнути такі ускладнення, як кровотечі, тромбофлебіт, з’являється больовий синдром. У багатьох випадках тільки за різкого загострення хвороби людина поспішає звернутися за допомогою до лікаря.

Тримаємо хворобу під контролем 

Буваючи за кордоном, я професійним поглядом завжди оцінюю стан ніг людей. Так ось літні люди у Європі зазвичай худорляві, не мають важкої задишки і зайвої ваги, добре виглядають, носять спідниці і не ховають ноги під штанами. Вони активно подорожують, уважно ставляться до свого здоров’я. Звісно, у них теж є проблеми з ногами і венами. Але там прийнято регулярно відвідувати лікаря-флеболога, він як сімейний лікар.

Лікар спостерігає пацієнтів протягом всього життя, знає всі нюанси, і, якщо раптом збільшилася вена, то цю проблему в амбулаторних умовах швидко вирішують. Такий варіант підтримки здоров’я, коли люди вважають за краще займатися собою з молодого віку і не дозволяють хворобі перетворитися в довічну важку ношу, від якої неможливо позбутися, — найбільш оптимальний.

Малоінвазивні методики лікування варикозу в Одесі 

Для усунення проблем із венами сучасна медицина має унікальний арсенал методик, які не потребують госпіталізації пацієнта. Лікування проводиться під місцевою анестезією з мінімальним травмуванням тканин, дозволяє людині швидко відновитися і не змінювати при цьому звичний уклад життя.

Ендовенозна лазерна коагуляція належить до термічних методів лікування. Має незаперечні переваги у порівнянні з класичним методом лікування як флебектомія (видалення вен).

Маніпуляції проводяться без розрізів шкіри, а це означає, що немає ран, які довго загоюються,  не потрібно госпіталізувати пацієнта. Немає потреби в наркозі. Достатньо місцевого знеболювання. Такі ж переваги має ще один метод термічного впливу — радіочастотна абляція варикозних вен. Під час процедур лікар впливає на тонкий внутрішній шар вени за допомогою лазерного випромінювання або радіохвиль високої частоти. В результаті варикозна вена закривається, виключається з системи кровообігу, а її функції перерозподіляються між здоровими судинами.

Склеротерапія варикозних вен — рідинна і пінна форма — ще один спосіб малоінвазивного лікування варикозу. В цьому випадку всередину вени вводиться речовина, яка «склеює» стінки варикозних судин. У деяких ситуаціях, зокрема, при трофічних порушеннях (почорніння шкіри), склерозування є єдино можливим методом лікування. Склеротерапія часто доповнює метод ендовенозної лазерної коагуляції. При лікуванні ретикулярного варикозу (дрібних венозних сіточок), яким більшою мірою страждають жінки, – використовується як самостійний метод. Склерозування варикозних вен проводиться в амбулаторних умовах, без наркозу – під місцевою анестезією.

Всі малоінвазивні методики лікування варикозу не мають сезонних обмежень: їх можна проводити як влітку, так і в осінньо-зимовий період. Переважно пацієнти носять компресійний трикотаж у досить нетривалий час, бо реабілітація проходить швидко.

Здоров’я вимагає праці 

Я раджу своїм пацієнтам: подивіться на довгожителів і робіть, як вони. Хочете бути здоровими  — займайтеся своїм здоров’ям кожного дня. Рецепти нескладні: правильне харчування, фізична активність, нормальний психологічний стан. У разі виникнення будь-яких проблем, не треба зволікати, а йти до профільного лікаря.

При правильному, активному способі життя й грамотній профілактиці варикозну хворобу протягом десятиліть можна зберігати на рівні естетичної проблеми і не мати пов’язаного з нею дискомфорту у вигляді трофічних виразок і важких набряків.

А якщо ви вирішили мати гарні ноги без вузлів і вен, що випирають, то досвідчені фахівці-флебологи Клініки Святої Катерини допоможуть досягти найкращих результатів.

Досягнення та нагороди

Варикозне розширення вен - 4 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Варикозне розширення вен - 5 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Варикозне розширення вен - 6 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Варикозне розширення вен - 7 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати