× Повна версія сайту
ua

Сонографічні дослідження

Ехокардіографія з допплерографией і кольоровим картуванням

Ехокардіографія з допплерографией і кольоровим картуванням – це ультразвукове дослідження серця і великих судин (аорта і ін.) З визначенням внутрішнього кровотоку. Ехокардіографія застосовується для вивчення структур самого серця і оточуючих його тканин, виявлення рідини в перикардіальної порожнини і порожнинних тромбів, а також для дослідження функціонального стану серця. Застосовується для діагностики ішемічної хвороби серця – стенокардії, інфаркту міокарда, станів після перенесеного інфаркту міокарда; хвороб м’язової і зовнішньої оболонок серця (кардіоміопатії, перикардити). Все більш широко застосовується ехокардіоскопія з допллерографіей для проведення профілактичних оглядів, оскільки метод дозволяє виявляти початкові розлади діяльності серця. За допомогою даного методу можна визначити розміри камер серця і великих судин, окремі структури серця та додаткові освіти в його порожнинах, внесердечние структури, функціональний стан серця, кровотік в порожнинах серця і в великих судинах.

Результати дослідження видаються в цифрових параметрах, супроводжуються графічної візуалізацією (роздруківкою на кольоровому принтері).

Метод ехокардіографії з допплерографией і кольоровим картуванням застосовується для:

 • діагностики збільшення камер серця
 • діагностики вроджених і набутих вад серця
 • діагностики новоутворень серця
 • діагностики великовогнищевий поразок міокарда
 • визначення показників насосної функції і скоротливості міокарда лівого шлуночка в динаміці
 • кількісної оцінки ексудативного перикардиту
 • для оцінки функціонального стану міокарда і клапанного апарату, в т.ч. до і після кардіохірургічного втручання.

Стрес-ехокардіографія

Стрес-ехокардіографія – це метод комплексної неінвазивної діагностики, який дозволяє деталізувати ішемію міокарда, визначати басейн стенозірованной коронарної артерії, виявляти життєздатність міокарда в зоні постінфарктного поразки, оцінювати інотропний резерв скоротності лівого шлуночка. Головною передумовою, що лежить в основі методу, є той факт, що виникнення ішемії міокарда супроводжується порушенням скоротливості лівого шлуночка.Головною передумовою, що лежить в основі методу, є той факт, що виникнення ішемії міокарда супроводжується порушенням скоротливості лівого шлуночка.
Стрес-ехокардіографія перевершує по чутливості ті методи дослідження, які традиційно використовуються в діагностиці ІХС. Це означає, що вона в ряді випадків дозволяє поставити діагноз тоді, коли стандартні проби не здатні виявити захворювання. Крім того, важливою перевагою стрес-ехокардіографія є її здатність «локалізувати» захворювання: виконавши дослідження, лікар може не тільки сказати, чи є зміни коронарних артерій, а й визначити, який саме посудину звужений. При цьому таку інформацію лікар отримує «неінвазивної», лише шляхом аналізу зображень, одержуваних за допомогою ультразвукового датчика.
Завдяки цим цінним якостям, стрес-ехокардіографія займає важливе місце в обстеженні хворих на ІХС – як при виборі медикаментозного лікування, так і при запланованій операції.

Сонографія (кольорова дуплексний сонографія) судин і суглобів

Це метод ультразвукової діагностики, заснований на візуальному відображенні частотного зсуву рухомих еритроцитів (ефект Доплера), застосовується для виявлення порушень кровотоку в судинах. Дослідження даним методом проводиться на судинах голови, шиї, вен нижніх і верхніх кінцівок. Обстеження інформативно як для систем венозного, так і артеріального кровообігу. За допомогою даного методу можна дослідити характер потоку крові в судинах, порушення його, викликані атеросклеротичними бляшками, тромбами і запаленням. Результати, отримані за допомогою ультразвукової доплерографії, дозволяють успішно лікувати захворювання серця і неврологічні захворювання.
Метод ультразвукової діагностики також дозволяє візуалізувати кістково-хрящові тканини організму, що дає можливість оцінити контури суглобів, характер поверхні, наявні деформації і порушення структури, кількість і характер внутрішньосуглобової рідини. Результати, отримані за допомогою сонографії суглобів, дозволяють уточнити деякі особливості ураження суглобів при різних захворюваннях, є цінними для успішного лікування захворювань кістково-суглобової системи.

Проводяться наступні дослідження в даному напрямку:

 • Сонографічне дослідження суглобів (1 точка)
 • Сонографія екстракраніальних судин з кольоровим картуванням і допплерографией
 • Сонографія артерій і вен верхніх і нижніх кінцівок з кольоровим картуванням і допплерографией
 • Сонографія вен нижніх кінцівок з кольоровим картуванням і допплерографией

Досягнення та нагороди

Сонографічні дослідження - 5 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Сонографічні дослідження - 6 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Сонографічні дослідження - 7 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Сонографічні дослідження - 8 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати