× Повна версія сайту
ua

Септопластика

Пластична операція з виправлення носової перегородки

Ми надаємо допомогу в Одесі з корекції, виправлення, відновлення правильної форми хряща носової перегородки або септопластики. Оперує провідний лікар клініки, отоларинголог, хірург Олександр Сергійович Вітюков, 9 років операційної практики.

Операція включає:

 • Пластичну операцію – септопластика проводиться ендоназально, без розрізів, завдяки ендоскопічному інструментарію.
 • Анестезію – сучасна, безпечна анестезія. У нашій роботі використовується методика медикаментозного сну, завдяки якій операція стає безболісною та безпечною для пацієнта.
 • Перебування в стаціонарі та харчування – до ваших послуг комфортабельний стаціонар європейського рівня. Після операції у клініці потрібно провести добу.

 

Записатися на прийом до Олександра Сергійовича

Видаляється викривлена частина хряща та кістки. Віддалений хрящ переробляється і встановлюється місце дефекту. У ніс вставляються сплінти (видаляються через 10-14 днів) або тампони (видаляються через 3-5 днів). Добу пацієнт перебуває у стаціонарі. Згодом пацієнт приходить на огляд ще 1-3 рази після видалення сплінтів або тампонів для післяопераційного туалету порожнини носа.

У клініці септопластика проводиться ендоназально (тобто через порожнину носа), без розрізів, завдяки ендоскопічному інструментарію, що використовується. Ендоскопічна септопластика в порівнянні з хірургічною має незаперечні переваги — найменшу травматизацію тканин, зменшення ризику носової кровотечі.

Консультація по телефону:

📞 (050) 728 7000

📞 (093) 728 7000

📞 (097) 728 7000

Підготовка до операції

Перед хірургічним втручанням у нашій клініці обов’язково проводиться повне обстеження пацієнта з метою оцінки його стану, виявлення можливих обмежень і протипоказань, вибору оптимального варіанта анестезії:

 • лабораторні аналізи;
 • КТ дослідження носа та його пазух, органів грудної клітки, ЕКГ та флюорографію;
 • консультації анестезіолога та профільних фахівців

За результатами досліджень оперуючий отоларинголог приймає остаточне рішення щодо методу операції.

Також перед проведенням операції лікарі рекомендують:

 • утриматися від куріння та алкоголю;
 • не вживати в їжу алергенів;
 • не використовувати судинозвужувальні краплі;
 • відмовитися від препаратів, що розріджують кров.

Показання до операції:

 • утрудненість дихання і як наслідок: кисневе голодування, підвищена стомлюваність, часті головні болі;
 • порушення функції нюху;
 • часті носові кровотечі;
 • вторинні захворювання: хронічний риніт, гайморит, ГРЗ;
 • хронічні набряки слизової;
 • синусити;
 • сухість та свербіж у носі;
 • гучне хропіння, шумне дихання, апное

Записатися на прийом до Олександра Сергійовича

Діагностика

На прийомі у хірурга отоларинголога проходить повний огляд носа, проводиться оцінка слизової оболонки, констатується виразність та ступінь викривлення перегородки, наявність поліпів, булл, збільшення носових раковин. У деяких випадках знадобиться додаткове обстеження – комп’ютерна томографія.

Якщо підтвердиться, що причиною ваших проблем із диханням є саме викривлення носової перегородки, і якщо у вас немає протипоказань, лікар запропонує вам хірургічне втручання.

Консультація по телефону:

📞 (050) 728 7000

📞 (093) 728 7000

📞 (097) 728 7000

Результат септопластики

 • Після виправлення носової перегородки у людини відновлюється дихання. Дихати стає простіше та легше. Особливо це помітно при фізичних навантаженнях та під час застуди.
 • Також, після септопластики проходить хронічна закладеність носа та головний біль у районі чола. Найчастіше проходить хропіння і сопіння під час сну.

Відновлення після пластичної операції

 • Як показує широка практика, пацієнти легко переносять операцію. У стаціонарі клініки потрібно перебувати лише першу добу. Весь період відновлення триває 20-28 днів.
 • Звичайними симптомами пацієнтів після септопластики є сухість у роті та неприємні відчуття у носовій порожнині. Сухість у роті виникає через необхідність дихати ротом через набряк носа. Набряк – це природне явище після операції. Нормальне дихання повертається за нетривалий час.
 • Після вилучення тампонів лікар розповість вам, як доглядати носа – його потрібно щодня очищати від виділень, змащувати слизову оболонку вазеліном, щоб вона не пересихала і швидше відновлювалася. Зазвичай стан пацієнтів покращується через кілька днів, як тільки спаде набряк і припиниться утворення кірок. Лікарі рекомендують для безпечної реабілітації обмежити фізичні навантаження на місяць. Працездатність відновлюється за два тижні, а повне відновлення – за чотири тижні.

Виправлення невдалої септопластики:

Якщо вам раніше було проведено невдалу септопластику отоларинголог клініки, хірург Вітюков Олександр Сергійович виправить ці порушення, провівши операцію повторної септопластики. Порядок підготовки до повторної септопластики такий самий, як і для звичайної операції з виправлення носової перегородки.

Записатися на прийом до Олександра Сергійовича

Виправлення перегородки носа без операції

Існує поширена думка, що провести виправлення хряща та кістки носової перегородки можна без оперативного втручання та фізичного впливу на хрящову та кісткову тканину, тобто без операції. На жаль, це негаразд. Ні хрящ, ні кістка не змінять свою форму без фізичного на них. Ставтеся до таких пропозицій з обережністю.

Протипоказання

Септопластика протипоказана у разі наявності онкології, інфекційних захворювань, що проходять у гострій формі, а також при поганому згортанні крові.

Консультація по телефону:

📞 (050) 728 7000

📞 (093) 728 7000

📞 (097) 728 7000

Досягнення та нагороди

Септопластика - 3 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Септопластика - 4 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Септопластика - 5 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Септопластика - 6 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати