× Повна версія сайту
ua
Рентгенохірургічні дослідження - 3 - svekaterina.ua

Рентгенохірургічні дослідження

Коронарографія (КГ)

Коронарографія — найбільш точний метод, що дозволяє встановити особливості анатомії судин серця, локалізацію і ступінь їх звуження. Це має найважливіше значення для правильного вибору методу лікування серцево-судинного захворювання (балонна ангіопластика або операція аорто-коронарного шунтування). У неясних випадках проведення коронарографії призначається для точного встановлення діагнозу.

Дослідження зазвичай проводиться через стегнову або променеву артерію під місцевою анестезією лідокаїном або новокаїном.

Пункційним методом в аорту послідовно вводяться спеціальні катетери, які встановлюються в гирлі артерії і в різних відділах серця. Через катетер вводиться йодовмісна рентгеноконтрастна речовина, що заповнює просвіт артерії або порожнину лівого шлуночка і дозволяє побачити їх за допомогою спеціальної відеокамери. Як правило, контраст вводиться кілька разів для візуалізації артерій в різних проекціях. Під час дослідження реєструється електрокардіограма, тиск в аорті і в порожнинах серця.

Під час дослідження пацієнт може відчути невеликий біль в місці пункції при проведенні місцевого знеболення, а також невеликі відчуття «жару» під час введення контрастної речовини, напад стенокардії.

Під час процедури можна провести деякі додаткові маніпуляції, які дозволять уточнити характер і ступінь ураження коронарного судинного русла. Наприклад, лівостороння вентрикулографія дозволяє визначити скоротливість лівого шлуночка, сегментарно оцінити кінетику стінок, а також наявність і ступінь недостатності мітрального клапана.

Артеріографія аорти (аортографія) — метод, що дозволяє визначити наявність і ступінь недостатності клапана аорти, а також візуалізувати контури стінок і конфігурацію різних відділів аорти, характер і ступінь ураження як самої аорти, так і великих судин, що відходять від неї. У пацієнтів після проведеної операції аорто-коронарного шунтування можливе проведення шунтографії — рентгеноконтрастної візуалізації шунтів, яка також дозволяє визначити їх прохідність, а також характер і ступінь ушкодження.

Отримати консультацію кардіолога

Про Центр Кардіології та Кардіохірургії докладніше

Види рентгенохірургічних досліджень:

 • Коронарографія з лівосторонньою вентрикулографією
 • Коронарографія з артеріографією дуги, грудної, черевної аорти
 • Коронарошунтографія

Ангіографія периферичних артерій

Це метод, що дозволяє встановити особливості анатомії периферичних судин, локалізацію і ступінь їх звуження. Це має найважливіше значення для правильного вибору методу лікування захворювання, пов’язаного з ураженням тої чи іншої периферичної судини (балонна ангіопластика, стентування або операція шунтування).

Дослідження зазвичай проводиться через стегнову або променеву артерію під місцевою анестезією лідокаїном або новокаїном. Пункційним методом в аорту послідовно вводяться спеціальні катетери, які встановлюються в гирлі відповідної артерії. Через катетер вводиться йодовмісна рентгеноконтрастна речовина, що заповнює просвіт артерій і дозволяє побачити їх за допомогою рентген-відеозйомки. Як правило, контраст вводиться кілька разів для візуалізації артерій в різних проекціях.

Для визначення стану кровопостачання басейну судин головного мозку використовують ангіографію з оцінкою стану кровотоку загальних, внутрішніх, зовнішніх сонних і хребетних артерій. Для оцінки стану артерій верхніх або нижніх кінцівок проводиться ангіографія відповідних судинних басейнів.

Для визначення стану ниркового кровотоку, наявності реноваскулярної артеріальної гіпертензії та інших ниркових захворювань проводять ангіографію ниркових артерій.

Стан маткових артерій визначається при ангіографії артерій таза.

Проводяться наступні види досліджень:

 • Ангіографія загальних, внутрішніх, зовнішніх сонних артерій;
 • Ангіографія хребетних артерій;
 • Ангіографія підключичних артерій;
 • Ангіографія грудної артерії;
 • Ангіографія артерій верхніх кінцівок;
 • Ангіографія артерій нижніх кінцівок;
 • Ангіографія артерій нирок;
 • Ангіографія артерій таза;
 • Артеріопульмонографія.

Отримати консультацію кардіолога

Артеріопульмонографія

Метод, що дозволяє встановити особливості анатомії артерій малого кола кровообігу, локалізацію і ступінь їх звуження. Це має найважливіше значення для правильного вибору методу лікування захворювання, пов’язаного з поразкою легеневої артерії і її гілок (тромболітична терапія або балонна ангіопластика, стентування).

Дослідження зазвичай проводиться через стегнову вену під місцевою анестезією лідокаїном або новокаїном. Пункційним методом в нижню порожнисту вену вводиться спеціальний катетер, який встановлюється в гирлі легеневої артерії. Через катетер вводиться йодовмісна рентгеноконтрастна речовина, що заповнює просвіт легеневих артерій і дозволяє побачити їх за допомогою рентген-відеозйомки. Як правило, контраст вводиться кілька разів для візуалізації артерій в різних проекціях.

За результатами артеріопульмонографії можна зробити висновок про анатомію, особливості та прохідність легеневих артерій, наявність стенозів і тромбів. Метод є золотим стандартом діагностики емболії легеневої артерії.

Коронарографія з ангіографією периферичних артерій

В ході проведення коронарної ангіографії (див. вище) можливе послідовне проведення ангіографії периферичних артерій (див. вище). Дане поєднане проведення дозволяє за одну інтраартеріальну пункцію провести два дослідження, що знижує інвазивність втручань.

Отримати консультацію кардіолога

Наші спеціалісти:

Ведучий кардіолог і завідувач Центру Кардіології Азізов Вадим Буньямович. Спеціальність лікаря: лікар-кардіолог (інтервенційний), лікар-кардіолог. Досвід роботи понад 24 роки.

Консультування досліджень діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи, функціональні дослідження – ехокардіографія, електрокардіографія, велоергометрія, тредміл, малоінвазивна хірургія судин серця

Кардіолог інтервенційнийГоворов Артем Олександрович, досвід роботи понад 16 років.

Консультування досліджень діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи, ендоваскулярні рентгенконтрастні дослідження: коронарографія, ангіографія периферичних судин. Ендоваскулярні оперативні втручання: балонна ангіопластика та стентування корнарних, брахіоцефальних, ниркових та периферичних артерій. Амбулаторний кардіологічний прийом, консультації, ЕКГ, луна КС.

Кардіолог інтервенційний Циганюк Мар’яна Василівна, досвід роботи понад 5 років.

Консультування досліджень діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи, ендоваскулярні рентгенконтрастні дослідження та оперативні втручання: коронарографія, балонна ангіопластика та стентування коронарних артерій, амбулаторний кардіологічний прийом ЕКГ, ЕХО КГ.

Кардіолог інтервенційний – Кукса Денис Анатолійович, досвід понад 15 років. Консультування досліджень діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи. Функціональні дослідження – ехокардіографія, електрокардіографія, велоергометрія, тредміл, малоінвазивна хірургія судин серця

Кардіолог – Журавська Марина Миколаївна, досвід понад 24 роки. Функціональні дослідження – ехокардіографія, електрокардіографія, велоергометрія

Кардіолог – Беспалова Тетяна Олександрівна, досвід понад 15 років. Ультразвукові дослідження органів черевної порожнини, щитовидної залози, нирок, молочних залоз, органів малого тазу, передміхурової залози, м’яких тканин, колінних суглобів. Консультації діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи

Кардіолог – Говорова Оксана Володимирівна, досвід понад 26 років. Консультування досліджень діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи. Функціональні дослідження – ехокардіографія, електрокардіографія, велоергометрія

Кардіолог – Баликіна Тетяна Юріївна, досвід понад 16 років. Консультування досліджень діагностики та лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи. Функціональні дослідження – ехокардіографія, електрокардіографія, велоергометрія Ультразвукові дослідження органів черевної порожнини, щитовидної залози, нирок, молочних залоз, органів малого тазу. Сонографія артерій. Дуплексне дослідження екстра- та інтракардіальних судин.

Кардіолог – Пашковська Надія Вікторівна, досвід понад 16 років. Консультування досліджень у діагностиці, лікування та профілактики захворювань середньо-судинної системи

Отримати консультацію кардіолога

Про Центр Кардіології та Кардіохірургії докладніше

ІНФО-ЦЕНТР КЛІНІКИ:

 +38 (048) 705 1033

 +38 (050) 728 7000

+38 (093) 728 7000

 +38 (048) 728 7000

 +38 (097) 728 7000

Досягнення та нагороди

Рентгенохірургічні дослідження - 7 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Рентгенохірургічні дослідження - 8 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Рентгенохірургічні дослідження - 9 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Рентгенохірургічні дослідження - 10 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати