× Повна версія сайту
ua

Профілактика серцевих захворювань

Профілактика серцевих захворювань 

Профілактика серцево-судинних захворювань — це щоденна робота над собою.

Сучасні міжнародні принципи профілактики серцево-судинних захворювань мають сувору регламентацію й визначені відповідними Рекомендаціями Європейського Товариства кардіологів (JTF4) *. Кардіологічна клініка Святої Катерини рекомендує дотримуватися цих нескладних рекомендацій.


Код здорової людини 

Давайте разом визначимо «КОД» ЗДОРОВОЇ ЛЮДИНИ.

Якщо ви ніколи не страждали і не страждаєте на серцево-судинні захворювання, медична світова громадськість для вас визначила код пацієнта з низьким ризиком розвитку захворювань  серця і судин: 0; 3; 5; 140; 5; 3; 0.

Розшифровка коду здоров’я 

0 — ні палінню!

Якщо ви палите, то ризик смерті від серцево-судинних захворювань зростає вдвічі. Таким чином, кидаючи курити, ви знизите ризик серцево-судинної смерті на 50%.

Жоден з нині існуючих медикаментозних препаратів не має подібної ефективності!

3 — ходьба 3 км в день або 30 хвилин іншої фізичної активності.

Зниження ризику серцево-судинних захворювань відбувається при щоденних або практично щоденних фізичних навантаженнях тривалістю понад 30 хвилин.

Спробуйте знайти максимально зручну форму фізичної активності, яка буде приносити ще й моральне задоволення.

Пам’ятайте, що заняття у родинному колі або з друзями підвищують мотивацію при виконанні вправ. Додаткові переваги фізичних навантажень в досягненні зниження ризику захворювань серця пов’язані зі зниженням маси тіла й боротьбою з ожирінням.

5 — порцій фруктів і овочів на день.

Завдяки «Середземноморській» дієті, яка насичена фруктами, овочами й оливковою олією, а не тваринним жиром, місцеві жителі змогли знизити частоту виникнення гострих серцево-судинних захворювань майже втричі!

140 — рівень систолічного («верхнього») АТ до 140 мм рт.ст.

Треба регулярно вимірювати артеріальний тиск. За правилами, цю процедуру потрібно проводити відразу ж після пробудження, не встаючи з ліжка. Такий артеріальний тиск називається базальним і даний показник не повинен перевищувати рівня 130/80 мм рт.ст.

5 — рівень загального холестерину до 5 ммоль/л і 3 — рівень ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) в ліпідограмі до 3 ммоль/л

При підвищеному рівні ліпідів у крові слід дотримуватися спеціальної гіпохолестеринової дієти, яка стане на заваді розвитку атеросклерозу.

0 — ні підвищеній масі тіла!

Треба стежити не тільки за вагою, але і пам’ятати, що вона неправильно розподіляється. Варто звертати увагу на параметри талії. Навіть при нормальній вазі у чоловіків вона не повинна перевищувати 102 см, а у жінок — 88 см.

Також слід пам’ятати, що деякі супутні захворювання, такі як цукровий діабет, хвороби щитоподібної залози збільшують ризик розвитку серцево-судинних ускладнень.

Якщо ви страждаєте на такі захворювання, то ми рекомендуємо проконсультуватися з лікарем про заходи щодо зниження ризику захворювання серця і судин.

Переваги профілактики серцевих захворювань в Кардіологічній клініці Святої Катерини: 

В Центрі кардіології Святої Катерини можна пройти одразу всі необхідні лабораторні методи досліджень.
Звичайно ж, у медицині досі не знайдено жодної панацеї. Більш того, багатогранність людського організму свідомо виключає можливість її відкриття. Ми рекомендуємо дотримуватися цих нескладних рекомендацій. Завдяки ним ви зможете уникнути раптової атаки серцево-судинних захворювань. Будьте здорові! Адже запасного життя немає — потрібно берегти своє здоров’я, а значить — і якість життя.

*Матеріали підготовлені згідно з Європейськими Рекомендаціями з профілактики серцево-судинних захворювань (Fourth Joint European Societes` Task Force on cardiovascular disease prevention in clinical practice).

Досягнення та нагороди

Профілактика серцевих захворювань - 3 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Профілактика серцевих захворювань - 4 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Профілактика серцевих захворювань - 5 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Профілактика серцевих захворювань - 6 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати