× Полная версия сайта
ua

Лор операції

ЛОР-хірургія

У багатопрофільній Клініці Святої Катерини працює Центр ЛОР-хірургії. Досвідчені ЛОР-хірурги проводять повну діагностику та малоінвазивні операції дорослим і дітям при різних патологіях вуха, горла і носа з використанням сучасних ендоскопічних методик. Відеоендоскопія ЛОР-органів використовується також для візуального дослідження порожнини носа, носоглотки, глотки і гортані з метою постановки правильного діагнозу.

За статистикою, більшість госпіталізацій з ЛОР-проблемами пов’язані з хворобами порожнини носа і навколоносових пазух. На другому й третьому місці — захворювання вуха і глотки, відповідно, близько 25% і 10%.

З якими діагнозами найчастіше звертаються за допомогою до ЛОР-лікаря?

Пацієнти часто звертаються з такими проблемами, при яких необхідне:

 •       оперативне лікування викривлення носових перегородок;
 •       видалення поліпів у порожнині носа;
 •       операції з приводу міцетоми навколоносової пазухи.
 •       міцетоми — грибкові тіла в придаткових пазухах носа (найчастіше локалізуються в гайморових пазухах). Їх поява найчастіше провокує неправильно проведені стоматологічні маніпуляції, в результаті яких пломбувальний матеріал потрапляє безпосередньо в гайморову пазуху. Стороннє тіло інфікує слизову пазухи носа, що сприяє розвитку грибкових захворювань.

Серед найбільш поширених дитячих ЛОР-захворювань, що вимагають хірургічного втручання, — аденоїдити.

Діагностична ЛОР-ендоскопія

Обстеження внутрішніх поверхонь ЛОР-органів проводиться за допомогою оптичного приладу — ендоскопу. Це мініатюрна відеокамера з підсвічуванням. Прилад дозволяє лікарю детально оглянути стан слизових оболонок носу і горла, зовнішнього слухового проходу, встановити причину ускладненого дихання, визначити наявність запального процесу, побачити патологічне розростання мигдаликів та інші патологічні стани. Ендоскоп також дозволяє під час огляду взяти мазок і невеликі фрагменти тканин для лабораторних досліджень.

Отримані за допомогою ендоскопа зображення у хорошій якості виводяться на екран. Це дозволяє не тільки лікареві, але і пацієнтові спостерігати за ходом обстеження. У більшості пацієнтів процедура не викликає болісних відчуттів. При індивідуальній підвищеній чутливості, а також у дітей ендоскопічну діагностику можна проводити під місцевою анестезією, щоб повністю усунути відчуття дискомфорту.

Діагностична ендоскопія є більш безпечною і інформативною альтернативою за рентгеноскопічне обстеження. Метод дозволяє лікареві візуально оцінити реальне поширення патологічного процесу і стан ЛОР-органів.

ЛОР-комбайн: новий рівень лікування

У багатопрофільній Лікарні Святої Катерини огляд і діагностика захворювань вуха, горла і носа проходять з використанням ЛОР-комбайнів.

Ці сучасні апарати забезпечують широкий спектр діагностичних і терапевтичних можливостей. Зокрема, проведення оперативної ендоскопії порожнини носа, рота і глотки, зовнішніх слухових проходів з можливістю фото- і відеофіксації патологічних процесів.

Відеоендоскоп дозволяє отримати якісне інформативне зображення і виявити захворювання, які не виявляються при звичайному ЛОР-огляді. За його допомогою можна також відстежувати прогрес в лікуванні, фіксуючи стан органів у різних проміжках часу.

Процедура ендоскопії ЛОР-органів:

 •   безболісна;
 •   малотравматична;
 •   виконується за короткий термін;
 •   результативна.

За допомогою ЛОР-комбайнів лікар проводить також лікувальні процедури будь-якого ступеня складності:

 •   вакуумне очищення мигдалин;
 •   промивання гайморових пазух;
 •   обробка медичними препаратами (антисептиками, антибактеріальними і ін.);
 •   видалення сторонніх тіл із важкодоступних місць вуха, горла і носа.

Ендоскопічні ЛОР-операції

Ендоскопічні операції менш травматичні для пацієнта і характеризуються мінімальним ризиком ускладнень. Подібні операції в більшості випадків проводяться без розрізів — через природні проходи і отвори пазух. Потужна оптика дозволяє лікареві бачити розташування інструментів і об’єкт операції під великим збільшенням, діяти точно і вибірково при проведенні операцій. Це забезпечує повноцінне видалення патологічних утворень без травмування здорових тканин.

Поряд з мінімальним травматичним ефектом, серед переваг ендоскопічних ЛОР-операцій також відзначимо:

 • відсутність крововтрати;
 • незначні больові відчуття після хірургічного втручання;
 • швидка реабілітація і короткий термін перебування в стаціонарі;
 • низька ймовірність рецидивів хвороби.

Ендоскопічна хірургія порожнини носа, навколоносових пазух і носоглотки

ЛОР-хірургія з застосуванням ендоскопа в сучасних умовах є найбільш надійним методом лікування, забезпечує детальний контроль процесу операції, дозволяє проводити високоточні втручання і звести до мінімуму травмування тканин.

У Клініці Святої Катерини виконують різні види операцій для усунення ЛОР-патологій з використанням ендоскопічної техніки:

Ендоскопічна аденотомія

Це хірургічне видалення збільшеної носоглоткової мигдалини під візуальним контролем.

Ендоскопічна гайморотомія

Операція, під час якої проводиться розтин і ревізія верхньощелепної пазухи. Втручання проводиться при хронічних і гострих гайморитах для очищення пазухи від гною і медикаментозної обробки слизової, а також для усунення новоутворень (поліпів і кіст слизової оболонки) і сторонніх тіл.

Ендоназальна ендоскопічна фронтотомія

Хірургічне втручання при важких і гострих запальних процесах у слизовій лобних пазух, при пошкодженнях стінок лобних пазух, при новоутвореннях в пазусі. Операція проходить без розрізів, за допомогою ендоскопу лікар отримує доступ до лобової пазухи через носовий отвір.

Ендоскопічна тонзілотомія

Операція часткового видалення піднебінних мигдалин. Проводиться при важких формах хронічного тонзиліту у дитячому віці і рецидивуючих запальних процесах у дорослих і рідше — у дітей.

Вазотомія нижніх носових раковин — хірургічне лікування вазомоторного риніту, спрямоване на зменшення набряклості слизової оболонки носових ходів. Допомагає відновити вільне носове дихання.

Ендоскопічна ендоназальна сфенотомія

Хірургічне лікування сфеноїдиту і пухлинних утворень клиноподібної пазухи носа.

Сфеноїдит — запалення слизової оболонки клиноподібної пазухи, яка розташовується глибоко в носовій порожнині в безпосередній близькості до головного мозку, зорових нервів і важливих кровоносних судин. Тривалий сфеноїдит може стати причиною внутрішньочерепних і офтальмоневрологічних ускладнень таких як: головний біль, погіршення зору, пам’яті і працездатності. Операція проводиться під контролем ендоскопу через природні  навколоносові пазухи.

Ендоскопічна поліпотомія носу

Видалення розростань слизової оболонки, які ускладнюють дихання. При правильному проведенні метод забезпечує низьку ймовірність рецидиву захворювання на відміну від класичних хірургічних втручань.

Ендоскопічна септопластика (пластика носової перегородки)

Усунення викривлення носової перегородки.

Записатися на консультацію до лікаря-отоларинголога

У багатопрофільній Клініці Святої Катерини консультує і проводить операції лікар вищої категорії, хірург-отоларинголог Олександр Сергійович Вітюков. Спеціалізується на лікуванні ЛОР-захворювань у дорослих та дітей. Має понад 10 років досвіду роботи в лікарнях Херсона та Одеси. Займається ендоскопічною ЛОР-практикою з 2015 року. Є одним з провідних фахівців в Одесі з ендоскопічної ЛОР-хірургії та проводить операції будь-якого ступеня складності.

Досягнення та нагороди

Лор операції - 4 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Лор операції - 5 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Лор операції - 6 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Лор операції - 7 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати