× Повна версія сайту
ua

Нейрохірургічні операції

У Клініці Святої Катерини виконуються всі основні види нейрохірургічних операцій. Оперативне лікування проводять кваліфіковані нейрохірурги, лікарі вищої категорії з багаторічним досвідом роботи.

Фахівці Клініки стажувалися в найбільших нейрохірургічних центрах України — Інституті нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова та в Міжнародному центрі нейрохірургії в Києві, регулярно відвідують тематичні курси та семінари в провідних тренінгових центрах Європи.

У Клініці Святої Катерини виконуються як планові, так і невідкладні ургентні нейрохірургічні операції. Ургентні операції потрібні пацієнтам із складними нейрохірургічними патологіями — травматичні ураження нервової системи, геморагічний інсульт і т.п.

Види нейрохірургічних операцій

Причинами для звернення до нейрохірурга найчастіше є больові синдроми в області хребта і головний біль.

В ургентних випадках бригади швидкої допомоги доставляють пацієнтів із травматичними ураженнями нервової системи і внутрішніми крововиливами в головний мозок.

Фахівці-нейрохірурги Клініки Святої Катерини забезпечують весь спектр хірургічного лікування патологій і травм головного і спинного мозку, периферичної нервової системи з використанням найбільш інноваційних методів:

  •       при черепно-мозковій травмі та її наслідках: видалення внутрішньомозкових, епідуральних і субдуральних гематом, усунення вдавлених переломів кісток черепа, пластика дефектів черепа титановими пластинами, лікворошунтуючі операції;
  •       при хребетно-спинномозковій травмі: виконання декомпресивно-стабілізуючих операцій у шийному, грудному і поперековому відділах хребта;
  •       при захворюваннях і травмі периферичної нервової системи: зшивання пошкоджених нервів, невроліз, лікування тунельних синдромів;
  •       нейроонкологія (пухлини головного і спинного мозку і їх оболонок): гліоми, менінгіоми, метастази, пухлини мосто-мозочкового кута (невриноми VIII пари черепно-мозкових нервів);
  •       судинна нейрохірургія: вентрикулярне дренування, видалення інсульт-гематом, кліпування аневризм;
  •       дегенеративні захворювання хребта: видалення гриж міжхребцевих дисків, усунення дегенеративних стенозів спинномозкового каналу;
  • гідроцефалія: виконання лікворошунтуючих операцій

Сучасне обладнання — запорука успіху нейрохірургічних операцій 

Більшість сучасних нейрохірургічних операцій на головному мозку і хребті можливі тільки при застосуванні операційного мікроскопа.

Клініка Святої Катерини оснащена сучасним мікроскопом, що забезпечує не тільки стереоскопічне збільшення та освітлення операційного поля, а й відеодокументування всього ходу операції.

Також на озброєнні нейрохірургів — пристрій жорсткої фіксації голови, експертний мікрохірургічний інструментарій, сучасні електрокоагулятори для біполярної і монополярні коагуляції, що дозволяють звести до мінімуму втрату крові під час операції.

Для контролю всіх дій хірурга при оперативних втручаннях на хребті широко застосовується електронно-оптичний перетворювач (ЕОП), який трансформує невидиме оку зображення у видиме.

Головною запорукою успіху нейрохірургів є висока кваліфікація анестезіологічної служби у Клініці. Лікарі-анестезіологи використовують безпечну інгаляційну анестезію з повним контролем параметрів і глибини наркозу. Це забезпечує мінімальний дискомфорт і швидке відновлення пацієнта після операції.

Малоінвазивна нейрохірургія

З розвитком ендоскопічної техніки розширюється спектр операцій при різних видах нейрохірургічної патології. Це, в першу чергу, стосується операцій на шлуночковій системі мозку — при патології, що викликає гідроцефалію.

Ряд пухлин основи черепа, гіпофіза стали доступні для трансназальних ендоскопічних операцій.

Впроваджується технологія ендоскопічного видалення внутрішньомозкових гематом.

Пункційні методи лікування застосовуються при деяких захворюваннях хребта, а саме: вертебропластика (цементування) при переломах і больових синдромах, які пов’язані з остеопорозом, гемангіомами тіл хребців.

Сучасні системи фіксації хребта (при нестабільності, переломах) встановлюються через невеликі розрізи шкіри, що дозволяє суттєво зменшити травматичність при оперативному втручанні.

Діагностика нейрохірургічних патологій 

Золотим стандартом обстеження нейрохірургічних пацієнтів є комп’ютерна томографія. Сучасні томографи Клініки (КТ, МРТ) та налагоджена діагностична служба дозволяють цілодобово здійснювати всі види нейровізуалізації та своєчасно діагностувати всі види нейрохірургічних патологій, у тому числі і судинних (застосовується 3D КТ-ангіографія і селективна ангіографія).

Концепція активного лікування 

Лікування пацієнта з нейрохірургічною патологією вимагає участі медичних фахівців різного профілю. Злагодженість роботи всього колективу Клініки Святої Катерини дозволяє скоротити термін лікування, зробити його максимально безпечним та пришвидшити реабілітацію.

Залежно від обсягу оперативного втручання і важкості стану пацієнта за сприятливих умов термін стаціонарного лікування може становити 3-4 дні. Це, в першу чергу, стосується больових синдромів, які пов’язані з грижами дисків.

Деякі втручання на периферичних нервах можуть проводитися під місцевою анестезією, тому стаціонарного лікування може не знадобитися.

Пацієнтам у важкому стані надається всебічна допомога у сучасному реанімаційному відділенні з проведенням моніторингу всіх найважливіших показників життєдіяльності.

Консультацію та оперативне лікування проводять кваліфіковані практикуючі нейрохірурги в Одесі, лікарі вищої категорії з багаторічним досвідом роботи.

ФАХІВЦІ

Досягнення та нагороди

Нейрохірургічні операції - 3 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Нейрохірургічні операції - 4 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Нейрохірургічні операції - 5 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Нейрохірургічні операції - 6 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».