× Повна версія сайту
ua

Магнітно-резонансна томографія малого таза

Що таке МРТ малого таза?

Магнітно-резонансна томографія органів малого таза у жінок і чоловіків допомагає дати відповіді на важливі питання про стан здоров’я репродуктивної сфери та органів сечової системи.

Найбільшу цінність МРТ дослідження представляє відносно діагностики пухлинних і запальних захворювань, раку матки та простати, судинних патологій, а також паразитарних інвазій.

Обстеження дозволяє точно визначити причину поганого самопочуття, локалізацію патологій, ступінь ураження сусідніх органів і кісток, диференціювати доброякісні та злоякісні процеси. 

У відділенні гінекології за допомогою МРТ малого таза можна оцінити структуру різних внутрішніх органів і виявити патологічні процеси в області:

 • матки і придатків
 • шийка матки
 • цервікального каналу
 • сечового міхура і сечоводів
 • лімфатичних вузлів
 • прямої кишки

Відповідно, при МРТ тазу у чоловіків можна безболісно досліджувати на наявність патологій: передміхурову залозу, насінні пухирці, сечовий міхур, сечоводи, пряму кишку, зовнішні статеві органи.

Показання до  МРТ малого таза

За направленням на МРТ діагностику таза потрібно звернутися до лікаря. Які симптоми свідчать про те, що необхідна консультація гінеколога або уролога і спеціалізоване обстеження?

Показання до МРТ малого таза у жінок:

 • рясні, тривалі місячні
 • тягнуть або різкі болі внизу живота
 • сліди крові в сечі
 • аномальні виділення з піхви
 • підвищення температури

Серед показань до МРТ органів таза у чоловіків важливо відзначити:

 • часті позиви та болю при сечовипусканні
 • еректильна дисфункція
 • больовий синдром в області промежини та попереку
 • каламутна і кров’яниста сеча
 • виділення з сечовипускального каналу
 • підвищення температури

Запис на консультацію

Методика проведення МРТ дослідження органів малого таза

У Клініці Святої Катерини обстеження проводиться на сучасному високопольному томографі. Апарат складається з камери циліндричної форми та рухомої платформи, на якій знаходиться пацієнт. Підвищена вантажопідйомність платформи дозволяє обстежувати пацієнтів вагою до 250 кг і з максимальною окружністю тіла до 120 см.

Під час обстеження на область живота пацієнту встановлюється котушка, і платформа просувається всередину циліндричної камери. Для отримання чітких знімків під час обстеження необхідно зберігати нерухомість.

Тривалість процедури -- до пів години в залежності від методу обстеження: з контрастом або без контрасту. Протягом цього часу персонал діагностичного центру підтримує аудіовізуальний зв’язок з пацієнтом. Для зручності пацієнтів зі страхом замкнутого простору, в кабіні апарату їх можуть супроводжувати родичі.

Розширене МРТ обстеження

Більш точну візуалізацію органів малого таза забезпечує розширене МРТ обстеження з використанням контрастних речовин. Більшість хворобливих змін в області малого таза для правильної діагностики вимагають контрастування. Введення контрасту забезпечує практично 100% точність і безпомилковість постановки діагнозу.

Сучасні препарати для контрасту не містять йоду: його замінили сполуками на основі гадолінію. Ці засоби проявляють високу біологічну інертність, швидко виводяться з організму і не викликають алергічних реакцій. МРТ малого таза з контрастом є загальноприйнятим «золотим стандартом», оскільки дозволяє виявити захворювання сечостатевої сфери на ранньому етапі.

Динамічне контрастування під час МРТ тазу проводиться за допомогою сучасного автоматичного інжектора. Процедура без контрасту показана в разі, якщо у пацієнта спостерігається індивідуальна чутливість до контрастуючих препаратів і при тяжких порушеннях функцій нирок.

Вивчення отриманих знімків у лікаря-рентгенолога займає від пів години до декількох годин в залежності від складності діагнозу. Тому результати обстеження можна отримати в той же день або на наступний ранок.

Підготовка до МРТ органів малого таза

На відміну від інших досліджень, щоб зробити МРТ органів малого таза, потрібна невелика попередня підготовка. Пацієнтам рекомендується за 2-3 дні до процедури виключити з раціону продукти, що викликають підвищене газоутворення: хліб, сирі овочі та фрукти, молочні, соєві, бобові продукти, газовані напої. Пов’язано це з тим, що гази в кишківнику ускладнюють огляд органів.

Увечері напередодні дослідження потрібно зробити клізму для очищення кишківнику або поставити мікроклізму «Норголакс». МРТ діагностику краще проводити з ранку натщесерце. Якщо обстеження потрапляє на другу половину дня, рекомендується за 4-5 годин до цього припинити прийом їжі. З ранку допускається легкий сніданок.

За пів години до початку обстеження лікар попросить пацієнта прийняти 1-2 таблетки спазмолітика (Но-шпа, Спазмобрю) для розслаблення гладкої мускулатури, а також Еспумізан. Дозування розраховується за інструкцією відповідно до маси тіла.

Сечовий міхур під час обстеження повинен бути середньої наповненості. Для цього за 1 годину до дослідження потрібно спорожнити сечовий міхур і більше не пити воду.

МРТ органів малого таза у жінок проводиться з 6 по 12 день циклу, ідеальний час -- 8-9 день циклу.

Залишити заявку

Протипоказання до МРТ малого таза

Кому не можна проводити магнітно-резонансне дослідження органів сечостатевої системи? Тим людям, у кого є:

 • кардіостимулятори
 • ендопротези суглобів
 • вагітність на перших 13 тижнях терміну

Немає можливості провести дослідження також в тому випадку, якщо параметри тіла людини перевищують габарити робочої камери МРТ апарату.

Щоб записатися на МРТ діагностику органів малого таза в Клініці Святої Катерини, телефонуйте: +38 (048) 705-1033, 728-7000.  

Відгуки про МРТ малого таза в Клініці Святої Катерини

Залишити відгук

Обязательное поле

Досягнення та нагороди

Магнітно-резонансна томографія малого таза - 5 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Магнітно-резонансна томографія малого таза - 6 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Магнітно-резонансна томографія малого таза - 7 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Магнітно-резонансна томографія малого таза - 8 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати