× Повна версія сайту
ua

Магнітно-резонансна томографія головного мозку

Що таке МРТ головного мозку

У Клініці Святої Катерини діють акційні ціни на певні діагностичні послуги МРТ:

 • МРТ головного мозку– 1300 грн, замість 1700 грн;
 • МРТ колінного суглоба та первинна консультація ортопеда-травматолога – 1500 грн, замість 2700 грн;
 • МРТ дослідження трьох ділянок хребта які виконуються та сплачуються одразу:

🔹МРТ грудного відділу хребта 1200 грн, замість 1600 грн;
🔹МРТ попереково-крижового відділу хребта -1200 грн, замість 1600 грн;
🔹МРТ шийного відділу хребта -1200 грн, замість 1600 грн.

Акція діє з 15.04.23 по 15.07.23 включно за адресою М.Малиновського, 61-Г.

*діагностичне дослідження без контрактування у денний час (з 8:00 до 20:00)

Записатися на діагностику

Магнітно-резонансна томографія мозку дозволяє точно оцінити стан всіх відділів мозку, виявити патологічні зміни в артеріях і тканинах головного мозку, виявити недостатність кровопостачання мозку.

Сучасний і інформативний метод забезпечує високу якість візуалізації як поверхневих тканин, так і розташованих глибоко всередині мозку.

Можна досліджувати черепно-мозкові нерви, виконати МРТ гіпофіза і мозочка, провести діагностику внутрішнього вуха і мостомозочкового кута.

Оглядова МРТ дозволяє диференціювати здорові і патологічні клітини головного мозку, розрізняє дрібні порушення в структурах мозку.

Процедура МРТ заснована на дії магнітного поля, а не жорсткого випромінювання. Тому повністю нешкідлива для організму людини.

У Клініці Святої Катерини проводиться МРТ діагностика дорослим без обмеження віку і дітям з 1 року. За бажанням пацієнта, можна пройти МРТ головного мозку в стані медикаментозного сну.

Отримати направлення на МРТ діагностику головного мозку можна у сімейного лікаря, а також у лікарів-фахівців:

 • невропатолога
 • нейрохірурга
 • ендокринолога
 • гінеколога
 • окуліста
 • педіатра
 • ЛОР-лікаря

Показання до магнітно-резонансної томографії головного мозку

Головні болі, запаморочення, шум у голові, слабкість в кінцівках, погіршення пам’яті -- ці порушення можуть свідчити про різні патології в головному мозку.

Для того щоб виявити точну причину поганого самопочуття, лікуючий лікар направляє пацієнта на МРТ обстеження.

МРТ головного мозку є незамінним методом діагностики та дозволяє виявити:

 • судинні аномалії -- аневризми та мальформації судин головного мозку
 • порушення розвитку головного мозку у дітей
 • розсіяний склероз
 • інсульт
 • травматичні ушкодження головного мозку
 • захворювання гіпофіза
 • хвороби нервової системи.

Магнітно-резонансна томографія стала «золотим стандартом» при діагностиці пухлинних процесів в тканинах головного мозку. МРТ дозволяє виявити пухлину на ранніх стадіях.

Процедура МРТ безпечна, і тому її можна проводити регулярно. Широко використовується МРТ з контрастом також для динамічного спостереження за пацієнтами після операції з видалення пухлини головного мозку.

Як правило, в перший час після оперативного втручання лікар призначає діагностику один раз у 2-3 місяці, потім раз на пів року.

Залишити заявку

Підготовка до МРТ головного мозку в Клініці Святої Катерини

Проведення МРТ головного мозку без контрасту не вимагає спеціальної підготовки. Перед МРТ з контрастом рекомендується здати аналіз крові на креатинін.

Цей показник дозволяє контролювати функцію нирок і попередити можливі ускладнення після введення контрасту, якщо у пацієнта є проблеми з нирками.

Аналіз на креатинін можна виконати в діагностичної лабораторії Клініки Святої Катерини. Результати будуть готові протягом 40 хвилин.

Алергічні реакції на контрастні препарати досить рідкісні. Сучасні контрасти не містять йод. Для посилення контрасту зображення в Клініці Святої Катерини використовується відмінно зарекомендований біологічно інертний препарат гадотерової кислоти Дотавіст. Він швидко виводиться з організму і практично не має побічних дій.

Як проходить МРТ голови в Клініці Святої Катерини?

Процедура МРТ голови без контрасту займає 15-20 хвилин, з контрастом -- до пів години. Для проведення обстеження пацієнту необхідно переодягнутися в одноразовий одяг. Перед початком процедури на голову пацієнтові надягають спеціальний шолом і на столі-транспортері переміщують в тунель МРТ-апарату.

Якщо людина відчуває дискомфорт, перебуваючи в замкнутому просторі, в кабіні апарату його супроводжує хтось із рідних чи медперсонал Клініки. При виконанні МРТ дослідження під седацією поруч з пацієнтом весь час знаходиться лікар-анестезіолог.

Гудіння і шуми під час обстеження є природною частиною роботи апарату при зміні режимів. Не потрібно хвилюватися через це!

Після завершення дослідження лікар-рентгенолог інтерпретує отримані знімки. Обробка результатів може зайняти від півгодини до декількох годин -- час залежить від складності діагностованої патології.

Противопоказання до МРТ головного мозку

Перелік загальних протипоказань до МРТ включає:

 • наявність металевих предметів в тілі
 • електронні імпланти
 • вагітність (перший триместр)
 • вага понад 240 кг

Переваги проведення процедури в Клініці Святої Катерини

Томограф Magnetom Aera виробництва Siemens, встановлений в Клініці, має поліпшені характеристики:

 • апарат обладнаний системою придушення шумів;
 • дозволяє проводити обстеження людей з надмірною масою тіла;
 • технологія Tim нового, 4 покоління не вимагає переміщення пацієнта при дослідженні різних анатомічних областей.

Завдяки сучасній апаратурі МРТ обстеження в клініці відрізняється високою швидкістю і комфортом. Пацієнт перебуває в кабіні нетривалий час, не потрібно довго бути нерухомим.

У Клініці Святої Катерини можна виконати просте МРТ -- без контрасту і з контрастною речовиною. Головна перевага контрастування -- чіткіші та інформативні знімки.

Відправити заявку

Контраст -- це нетоксичний барвник, який вводиться внутрішньовенно. У Клініці Святої Катерини для цього використовується інжектор останнього покоління, який забезпечує точну швидкість подачі та дозу препарату.

Зазвичай вибір типу обстеження здійснює направляючий лікар. Якщо під час нативного (без контрасту) МРТ-обстеження лікар-рентгенолог виявляє патологію, яка вимагає більш чіткої деталізації, він рекомендує повторити процедуру МРТ з динамічним контрастуванням.

Як правило, це необхідно при серйозних патологіях, наприклад, при виявленні пухлинних процесів. Контрастування дозволяє відрізнити доброякісну пухлину від ракової пухлини. МРТ з контрастом необхідне також при хронічних хворобах нервової системи, захворюваннях гіпофіза і в інших випадках.

У пацієнтів Клініки є можливість протягом 3 днів після нативного МРТ проконсультуватися зі своїм лікарем і зробити МРТ головного мозку повторно -- вже з контрастом. При цьому не доведеться платити повну вартість процедури двічі. В ціну МРТ голови буде включена тільки вартість контрастного препарату.

Запис на МРТ головного мозку в Одесі в Клініці Святої Катерини проводиться цілодобово за телефоном: +38 (048) 705-1033, 728-7000.  

Відгуки про МРТ головного мозку в Клініці Святої Катерини

Залишити відгук

Обязательное поле

Досягнення та нагороди

Магнітно-резонансна томографія головного мозку - 5 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Магнітно-резонансна томографія головного мозку - 6 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Магнітно-резонансна томографія головного мозку - 7 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Магнітно-резонансна томографія головного мозку - 8 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати