× Полная версия сайта
ua | ru

Стентування коронарних артерій

Коронарні артерії, які живлять серце, з роками змінюють свою структуру. На їх внутрішніх стінках утворюються відкладення — атеросклеротичні бляшки. Розростаючись, вони звужують просвіт кров’яного русла. Серце працює в умовах нестачі кисню, яка може стати критичною, і тоді врятувати людину може тільки операція.

Для відновлення прохідності серцевих артерій використовується коронарна ангіопластика — малоінвазивний метод штучного розширення звуженого русла за допомогою установки в просвіт спеціального каркаса (стента). Ангіохірурги Клініки Святої Катерини успішно практикують цю методику і мають великий клінічний досвід стентування будь-якої складності.

Переваги стентування:

Коронарна ангіопластика значно покращує прогноз багатьох серцево-судинних захворювань. Процедура малотравматична і безболісна.

Операція здійснюється судинним доступом через невеликий шкірний прокол, під місцевою анестезією, що сприяє швидкому відновленню.

У неускладнених випадках це всього 1—2 дні перебування в стаціонарі Клініки.

Показання до процедури

  • Гострі стани при інфаркті міокарда (перші години розвитку).
  • Стенокардія різних видів, у тому числі після операції коронарного шунтування.
  • Діагностована безсимптомна ішемічна хвороба.
  • Діагностована ішемічна хвороба в залежності від відсотка звуження і наявності симптоматики — за висновком лікаря.

Що являє собою стент?

Стенти — це каркаси найтоншого дроту з високотехнологічних медичних сплавів, що мають циліндричну форму. Можуть бути різних форм і розмірів, мати лікарське покриття та інші особливості. При установці всередині звуженої артерії стент розширює її просвіт і відновлює судинне русло.

У сучасній хірургії ангіопластика і стентування артерій є успішною альтернативою операції коронарного шунтування.

Підготовка до операції зі стентування коронарних артерій

Якщо операція проводиться не за екстреними показаннями, пацієнт проходить повне медичне обстеження, що включає лабораторні аналізи крові і сечі, ЕКГ. Виявляються можливі протипоказання. Питання про прийом призначених іншими лікарями ліків (особливо діабетичних засобів) вирішується індивідуально.

Техніка проведення операції

Проводиться під рентгенівським контролем із застосуванням місцевого знеболювання. Ангіохірург робить прокол (після проведення коронарографії прокол не потрібний, тому що використовується той же інтродюсер), через який підводить до гирла ураженої судини спеціальний катетер. Через нього в звужений просвіт вводиться тонкий провідник, по якому, немов по рейці, хірург проводить здутий балон, розташований всередині складеного стента, та розправляє його в місці звуження. Після цього балон здувається і видаляється разом з катетером, а розправлений стентовий каркас залишається в артерії, перешкоджаючи її повторному звуженню і забезпечуючи повноцінний кровотік. Залежно від кількості уражених судин і протяжності звуженої ділянки може бути використано не один, а кілька стентів. На місце проколу накладається стерильна пов’язка.

Реабілітаційний період

Відразу після операції хворому потрібен повний спокій протягом декількох годин. Палати стаціонару оснащені всім необхідним для комфортного перебування пацієнтів та медичного контролю. При позитивній динаміці і неускладнених випадках хворий може покинути стаціонар вже наступного дня. При цьому залишається обов’язковим здійснення регулярного контролю за тиском, кровотоком і станом коронарних артерій.

ФАХІВЦІ

Заповнення декларації online

Досягнення та нагороди

Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати