× Полная версия сайта
ua | ru

Коронографія судин серця

Для діагностики захворювань серця фахівці Клініки кардіології застосовують сучасний ендоваскулярний метод дослідження: коронарографію. Різновид ангіографічного обстеження, в ході якого фахівці визначають стан коронарних судин. Проведення коронарографії — практично єдиний спосіб точної діагностики ішемічної хвороби серця і визначення місця, ступеня і характеру звуження просвіту коронарної артерії. За отриманими результатами, наші фахівці визначають тактику лікування для кожного клінічного випадку: лікарська терапія або стентування.

Переваги коронарографії

Швидкість і точність: коронарографія є золотим стандартом діагностики і дає можливість за короткий час виявити ішемічну хворобу серця. Тривалість обстеження займає всього 10—15 хвилин.

Висока ефективність і широкі можливості: за допомогою коронарографії наші фахівці отримують повну інформацію про стан коронарного судинного русла і при необхідності поєднують діагностичні заходи з лікувальними (стентуванням, балонною ангіопластикою та ін.).

Безпека і мала травматичність: коронарографія проводиться амбулаторно з використанням місцевої анестезії, через невеликий прокол. Кількість введеного рентгеноконтрастного препарату безпечна для здоров’я пацієнтів.

Показання до інвазивної коронарографії

У Клініці Кардіології коронарографію для дослідження судин серця проводять в плановому або екстреному порядку.

У першому випадку лікар призначає обстеження:

для підтвердження або виключення ішемічної хвороби серця;

  • при серцевій недостатності;
  • при стенокардії, що супроводжується клінічними проявами;
  • в ході підготовки до операцій при вадах серця;
  • перед хірургічним лікуванням порушень ритму серця;
  • проведення коронарографії обов’язкове при появі перших ознак інфаркту міокарда, нападах стенокардії на тлі планового лікування;
  • при виникненні ускладнень після ендоваскулярних втручань.

Підготовка до обстеження

Незважаючи на те, що коронарографія судин серця — діагностична процедура, її проведення вимагає підготовки. Пацієнти проходять комплексне обстеження, яке включає: виконання ЕКГ, аналіз крові (загальний, біохімічний) і сечі.

Крім того, треба обов’язково попередити лікаря про наявність алергії, перенесені захворювання і прийом лікарських препаратів. В день проведення коронарографії не рекомендується приймати їжу.

Проведення коронарографії

  • місцева анестезія
  • час процедури: 10—30 хвилин
  • стаціонар: 3 години / 1 день

Коронарографію судин серця проводять в спеціальній ангіографічній операційній.

Перед початком обстеження коронарних судин серця антисептиком обробляють ділянку шкіри, де буде проводитися втручання — зазвичай це область променевої артерії. Після проведення анестезії лікар тонкою голкою робить прокол, в який вводить тонку трубку — вона захищає стінки судин від пошкоджень. Після установки в артерії катетерів пацієнтові вводять контрастний препарат і виконують рентгенологічну зйомку судин в кількох проекціях.

Всі етапи коронарографії проводяться під постійним контролем внутрішньосудинного тиску і ЕКГ.

Після закінчення дослідження всі інструменти видаляють, а на місце проколу накладають тугу пов’язку для запобігання кровотечі.

Коронарографію серця в Одесі проводять наші кваліфіковані фахівці, які мають значний досвід виконання таких обстежень. В результаті ви отримаєте повну інформацію про стан коронарних судин, і лікуючий лікар-кардіолог підбере оптимальний варіант лікування.

Досягнення та нагороди

Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати