× Полная версия сайта
ua | ru

Обстеження серця

Фахівці Клініки кардіології спеціалізуються на функціональній та сонографічній кардіодіагностиці.

Послуги кардіологічної діагностики, що надаються в Клініці Святої Катерини:

 • Електрокардіограма — основне первинне дослідження, яке фіксує електричну активність серця;
 • Тест кардіонавантаження (тредміл-тест, велоергометрія);
 • Амбулаторний моніторинг артеріального тиску (Holter TA);
 • Амбулаторний моніторинг електрокардіограми (Holter ECG);
 • Трансторакальна і трансезофагеальна ехокардіографія;
 • Рентгенограма грудної клітки;
 • Коронарографія;
 • Електрофізіологічні дослідження.

Ехокардіографія (УЗД серця)

Дослідження серця за допомогою ультразвуку, яке дозволяє отримувати точні та чіткі зображення структури серця та можливих змін. Еходоплеркардіографія дозволяє виміряти кровотік в різних відділах серця і вивчити функціонування клапанів.

Електрокардіографія (ЕКГ)

Електрокардіографія — графічне представлення різниці потенціалів, що виникає під час роботи серця на поверхні тіла. Є одним з основних методів діагностики серцево-судинних захворювань. Однак електрокардіограма не дозволяє оцінити скоротливу здатність серця. Метод електрокардіографії спокою, а також деяких інших варіантів (ЕКГ із затримкою повітря, з додатковими відведеннями) застосовується для:

 • визначення частоти і регулярності серцевих скорочень (наприклад, екстрасистоли (позачергові скорочення) або випадання окремих скорочень — аритмії);
 • виявлення ознак гострого або хронічного пошкодження міокарда (інфаркт міокарда, ішемія міокарда);
 • виявлення порушень обміну калію, кальцію, магнію та інших електролітів;
 • виявлення порушень провідності (різні блокади);
 • скринінгу при ішемічній хворобі серця, в тому числі і при навантажувальних пробах;
 • оцінки фізичного стану серця (гіпертрофія лівого шлуночка);
 • виявлення деяких позасерцевих захворювань, таких як емболія легеневої артерії.

Проводяться наступні дослідження: ЕКГ спокою, ЕКГ із затримкою дихання, ЕКГ з додатковими відведеннями. У певному відсотку випадків електрокардіограма може бути абсолютно неінформативна.

Запис ЕКГ за Холтером (холтерівський моніторинг)

Передбачає безперервний моніторинг серцевого ритму, як правило, протягом доби, за допомогою мобільного пристрою. Це забезпечує повну і точну інформацію про те, як серце реагує на повсякденну діяльність, що є особливо важливим як при оцінці серцевої аритмії, серцевої функції після серцевого нападу, болі в грудях, так і для виявлення причин різних патологічних станів. Холтерівський моніторинг ЕКГ — це метод, за допомогою якого здійснюється добовий запис електрокардіограми (ЕКГ).

Запис ЕКГ проводиться безперервно протягом 24 годин. Для цього використовується портативний реєстратор (холтер), який забезпечує цілодобовий запис електрокардіограми та передачу інформації про роботу серця і артеріальний тиск за добу на комп’ютер.

Спеціальна програма забезпечує виявлення і аналіз всіх видів порушення серцевого ритму, нападів ішемії міокарда, які проходять з больовим синдромом і без. Цей метод дозволяє не тільки точно поставити діагноз, а й істотно підвищити ефективність лікування серцево-судинних захворювань (гіпертонії, інфаркту, атеросклерозу, міокардиту).

Клінічних показань для такої діагностики досить багато. Однак варто особливо відзначити використання холтерівського моніторингу для виявлення порушень ритму і оцінки їх частоти, ідентифікації типу аритмії, оцінки ефективності медикаментозного лікування, визначення можливих механізмів порушень ритму, з’ясування аритмічної етіології клінічних симптомів.

Метод холтерівського моніторингу ЕКГ застосовується для:

 • діагностики не виявлених раніше аритмій;
 • діагностики ішемії міокарда;
 • профілактичного спостереження при можливих загрозливих аритміях і ішемії;
 • оцінки ефективності лікування.

Навантажувальна проба (тредміл-тест)

Деякі симптоми у серцевих хворих виникають тільки в умовах стресу, фізичних навантажень або при інших незвичайних обставинах. Для їх виявлення і аналізу застосовується тредміл-тест, який симулює стресові для серця ситуації за допомогою фізичного навантаження. Пацієнт стає на бігову доріжку, поступово навантаження збільшується. Під час тестування лікар безперервно записує електрокардіограму і періодично вимірює артеріальний тиск. Результати тесту показують більш повну картину стану пацієнта і можуть допомогти при діагностиці різних кардіологічних патологій, особливо ішемічної кардіопатії і аритмій.

Проба з дозованим фізичним навантаженням на велоергометрі

Проба з дозованим фізичним навантаженням на велоергометрі (стрес-тест) — дозволяє визначити ступінь недостатності кровопостачання міокарда, виявити деякі види аритмій, що носять минущій характер, або різке підвищення артеріального тиску у відповідь на фізичне навантаження. При проведенні дослідження використовується велотренажер, який підключений до монітора і електрокардіограф. В ході дослідження регулярно вимірюється рівень артеріального тиску і проводиться аналіз змін на електрокардіограмі.

Під час фізичного навантаження зростає потреба міокарда в кисні. При проведенні проби, у міру зростання навантаження, може спостерігатися невідповідність між потребами міокарда в кисні і здатністю коронарних артерій (судин, які живлять м’яз серця) забезпечити його достатнє надходження. При цьому у обстежуваних осіб може виникнути напад болів (стенокардія) або ішемічні зміни на електрокардіограмі без больових відчуттів.

Велоергометрія дозволяє проводити професійний відбір осіб для роботи в екстремальних умовах або робіт, що вимагають високої фізичної працездатності. Безумовна необхідність в проведенні велоергометрії виникає при появі больових відчуттів за грудиною при звичайному фізичному навантаженні.

Проба з фізичним навантаженням — це «золотий стандарт» при вирішенні питання: чи є у Вас стенокардія, або її немає.

Метод велоергометрії застосовується для:

 • визначення толерантності до фізичного навантаження,
 • оцінки коронарного резерву;
 • типу реакції артеріального тиску на фізичне навантаження;
 • змін ЕКГ під час фізичного навантаження і після нього;
 • оцінки наявності специфічних (ангінозних) скарг;
 • оцінки відновного періоду після фізичного навантаження.

У кардіологічному центрі Святої Катерини пацієнти з серцево-судинними захворюваннями знаходяться під постійним наглядом, починаючи з першої консультації, протягом усього лікування і після хірургічного втручання. Всі необхідні процедури і дослідження проводяться на найвищому рівні, відповідно до європейських та міжнародних стандартів.

Досягнення та нагороди

Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати