× Повна версія сайту
ua

Ішемічна хвороба серця

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з десяти основних причин смертності населення Землі ішемічна хвороба серця (ІХС) знаходиться на другому місці — це приблизно два з половиною мільйони хворих на рік, а інсульт та інші цереброваскулярні хвороби — на 6-му місці, вони вражають приблизно півтора мільйона людей. Хворобу легше попередити, ніж лікувати!

Гіпертонічна хвороба (есенціальна артеріальна гіпертензія) — це найпоширеніше у світі захворювання. Кожна третя людина у світі — гіпертонік. Хвороба характеризується стійким підвищенням артеріального тиску вище рівня 140/90 мм рт. ст. і проявляється розладами функції головного мозку, серця, нирок і сітківки ока.

Інсульт — одне з найчастіших і серйозних ускладнень гіпертонічної хвороби, яке пов’язане з гострим порушенням мозкового кровообігу і порушенням функції головного мозку.

Існує хибна думка, що у літніх людей допустимо незначне підвищення рівня артеріального тиску. Однак навіть при підвищенні тиску на 10 мм рт.ст. ризик інсульту підвищується до 7 разів!

З огляду на високу поширеність захворювання, ми рекомендуємо вам періодично вимірювати рівень артеріального тиску і при його перевищенні 140/90 мм рт.ст. звернутися на прийом до лікаря, навіть якщо це відбувається безсимптомно.

Виявлені гіпертоніки — це тільки вершина айсберга. Основна частина пацієнтів – близько двох третин – навіть не підозрюють, що страждають цим захворюванням.

Існують індивіди, схильні до розвитку артеріальної гіпертензії. Насамперед це особи, які вживають надмірну кількість кухонної солі або страждають ожирінням. Також велику роль відіграє спадковість. Навіть, якщо один з батьків страждає на цю недугу, у дітей також є високий шанс захворіти на артеріальну гіпертензію.

Що ж робити, якщо ви у себе виявили артеріальний тиск 140/90 мм рт.ст. або вище?

По-перше, слід негайно ж повідомити про це вашому лікарю або звернутися до нас, у Центр кардіології Клініки Святої Катерини. Також існує кілька нескладних рекомендацій, які допоможуть знизити артеріальний тиск:

  1. Дотримання DASH-дієти. Обмеження вживання кухонної солі до 5 г на добу. Щоденне вживання продуктів, що містять кальцій, магній і мікроелементи (нежирний сир, йогурти, висівки, курага, родзинки, банани, морепродукти). Відома коригуюча дія на артеріальний тиск деяких продуктів (тонізуючі напої) — неміцний чай троянди Каркаде, неміцний зелений чай, сік свіжовіджатого буряка або чорноплідної горобини. Не зловживати великою кількістю рідини (до 1-1,5 л / добу).
  2. Адекватні фізичні навантаження. Обов’язковий режим рухової й тренувальної активності. Припустимі лише кінетичні види тренувань (без надмірних зусиль). Рекомендована тривалість тренування — не менше 30 хвилин на добу, не менше 5 днів на тиждень. Пам’ятайте: регулярні фізичні вправи знижують артеріальний тиск у середньому на 3,5 / 3,2 мм рт.ст.
  3. Зниження надлишкової маси тіла. Навіть за нормального ваго-ростового співвідношення необхідно пам’ятати про контроль розміру талії, яка в окружності не повинна перевищувати у чоловіків 110 см, а у жінок — 88 см. Зниження надлишкової маси тіла на 5 кг знижує артеріальний тиск у середньому на 4,4/3,6 мм рт.ст.
  4. Систематичний контроль артеріального тиску. Бажано його контролювати вранці відразу ж після того, як Ви прокинулися не встаючи з ліжка (так званий базальний артеріальний тиск).
  5. Якщо ваш лікар все ж рекомендував антигіпертензивну медикаментозну терапію, то варто її дотримуватися, бо сучасні уявлення про лікування гіпертонічної хвороби вимагають щоденного прийому лікарських засобів. Сьогодні в арсеналі лікаря-кардіолога існує безліч безпечних навіть за тривалого застосування лікарських засобів. Лікар підбере медикаментозні препарати, які ефективно й надійно знизять артеріальний тиск і перешкодять розвитку таких серйозних ускладнень, як інсульт або інфаркт міокарда.

Ішемічна хвороба серця (ІХС) — хронічне захворювання, обумовлене недостатністю кровопостачання серцевого м’яза або, інакше кажучи, його ішемій. У переважній більшості (97-98%) випадків, ІХС є наслідком атеросклерозу артерій серця, тобто звуження їх просвіту за рахунок так званих атеросклеротичних бляшок, що утворюються при атеросклерозі на внутрішніх стінках артерій.

При цьому перебіг захворювання може бути різним. У зв’язку з чим розрізняють кілька основних клінічних форм ІХС: стенокардія, інфаркт міокарда і так званий постінфарктний кардіосклероз, що є прямим наслідком перенесеного інфаркту міокарда. Ці форми захворювання зустрічаються у хворих як ізольовано, так і в поєднаннях, у тому числі з різними їх ускладненнями і наслідками. До них належать: серцева недостатність, тобто зниження насосної функції серцевого м’яза, порушення серцевого ритму або аритмії, здатне викликати ту ж серцеву недостатність, а часом і раптову зупинку серця, деякі інші ускладнення. Цією різноманітністю проявів захворювання і визначається той широкий діапазон лікувальних і профілактичних заходів, що застосовуються у лікуванні ішемічної хвороби серця. Сьогодні найбільш точним і діагностично цінним методом верифікації ІХС є коронарна ангіографія.

Ця процедура є рентгенологічним дослідженням судин серця. Прогноз і працездатність пацієнтів залежать від частоти загострень ішемічної хвороби серця, а також від характеру й стійкості порушень функцій серця (і інших органів), які настали у результаті ускладнень захворювання. Своєчасна діагностика і правильне лікування — це найправильніший спосіб протистояти серцево-судинним захворюванням. Запасного життя немає — потрібно зберегти це!

Досягнення та нагороди

Ішемічна хвороба серця - 3 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Ішемічна хвороба серця - 4 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Ішемічна хвороба серця - 5 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Ішемічна хвороба серця - 6 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати