× Полная версия сайта
ua | ru

Установка кардіостимулятора

Захворювання серця, пов’язані з порушеннями ритму, важко піддаються лікарської терапії. Якщо ви страждаєте будь-якою формою аритмії, операція по установці електрокардіостимулятора (ЕКС) може врятувати вам життя.

Фахівці Клініки Святої Катерини успішно проводять подібні втручання, повертаючи пацієнтів до нормального способу життя.

Про Центр Кардіології та Кардіохірургії докладніше

Отримати консультацію кардіолога

Імплантація тимчасового штучного водія ритму

Імплантація тимчасового штучного водія ритму — ургентна маніпуляція, іноді проводиться за життєвими показаннями. Імплантацію тимчасового штучного водія ритму застосовують при різного роду аритміях (синдром слабкості синусового вузла, атріо-вентрикулярна блокада, синус-арешт, асистолія). Стимуляція проводиться через провід, проведений по центральному венозному катетеру в порожнину серця. Операція проводиться в стерильних умовах. Дистальний кінець дроту встановлюється в правому передсерді або правому шлуночку. Проксимальний кінець підключається до апарату, розташованому зовні.

Тимчасова стимуляція часто використовується як один з кроків до постійного стимулювання. При певних обставинах пацієнт з тимчасової стимуляцією не буде переведений на постійну, в таких випадках тимчасова стимуляція є найкращим засобом.

Імплантація електрокардіостимулятора (ЕКС)

  • однокамерного ЕКС
  • двокамерного ЕКС

Електрокардіостимулятор (ЕКС), або штучний водій ритму — медичний прилад, призначений для зміни ритму серця. Основним завданням водіїв ритму є підтримка або нав’язування частоти серцевих скорочень пацієнтові, у якого або серце б’ється недостатньо часто, або є повне електрофізіологічне роз’єднання між передсердями і шлуночками. Імплантація постійного водія ритму включає постановку одного і більше проводів в камери серця. Один кінець кожного з проводів знаходиться в тісному контакті з серцевою стінкою, в той час як інший — підключений до стимулятора. Стимулятор — герметичний прилад, що включає в себе батарею і блок комп’ютерної логіки для завдання параметрів стимуляції.

Зазвичай корпус стимулятора розташовують під підшкірною жировою клітковиною грудної стінки над м’язами, питання про розміщення вирішується в кожному випадку індивідуально. Зовнішня оболонка стимулятора не викликає відторгнення у організму. Зазвичай її виготовляють з титану, який є інертним для тіла.

Всі сучасні стимулятори мають дві основні функції. Вони «слухають» електричний ритм серця, і якщо виникає період «мовчання» протягом певного часу, прилад починає видавати імпульси для стимуляції.

Існують однокамерні (що забезпечують стимуляцію тільки в одній порожнині серця через один електрод) і двокамерні стимулятори. В останніх стимулюючі електроди розміщаються до міокарда обох шлуночків. Один електрод розташовується в передсерді, в правому шлуночку електрод знаходиться всередині порожнини серця, а до лівого він підводиться через венозний синус Вальсальви. Такий метод стимуляції дозволяє відновити синхронність роботи камер серця, який втрачається при хронічній серцевій недостатності.

Отримати консультацію кардіолога

Переваги установки електрокардіостимулятора:

  • Висока ефективність;
  • Установка кардіостимулятора дозволяє за короткий час привести в норму серцеві ритми;
  • Безпека.

Імплантація ЕКС практично не має протипоказань і може проводитися пацієнтам будь-якого віку, в тому числі в екстрених випадках.

Показання до установки електрокардіостимулятора

Наші фахівці проводять імплантацію кардіостимулятора, виходячи з діагнозу і результатів обстеження.

У плановому порядку ми проводимо операції при наявності наступних патологій:

  • брадикардія (клінічна або з синдромом Морганьї-Адам-Стоку);
  • серйозні порушення ритму при фізичному навантаженні;
  • комбінації тахікардії і брадикардії;
  • ураження сонної артерії, А-В блокада II і III ступеня або неповна блокада і ін.

Також лікарі проводять і екстрені операції, наприклад, при гострому інфаркті міокарда з АВ-блокадою або іншими серйозними порушеннями серцевого ритму.

Підготовка до встановлення кардіостимулятора

Перед виконанням планової операції пацієнти нашої Клініки проходять обстеження, що дозволяє уточнити діагноз, оцінити стан здоров’я і уникнути ускладнень після імплантації штучного водія ритму. В першу чергу виконується ЕКГ, в тому числі і добове моніторування, завдяки якому можна зафіксувати навіть рідкісні зміни ритму. Потім пацієнти здають аналізи крові: загальний, біохімічний, на згортання, інфекції, групу крові та резус-фактор. При наявності хронічних захворювань може знадобитися консультація фахівця: гастроентеролога, невролога, ендокринолога і т.д. Також лікар може призначити ряд додаткових обстежень (наприклад, МРТ, якщо пацієнт переніс інсульт).

Здати всі аналізи і пройти обстеження ви можете за 1-2 дні в Клініці Святої Катерини.

Будова кардіостимулятора серця

У Клініці Святої Катерини при імплантації використовуються сучасні моделі двокамерних кардіостимуляторів (існують також однокамерні, трикамерні електрокардіостимулятори).

Суть роботи електронного приладу — в можливості сприймати зміни в роботі серця і при необхідності коректувати серцеві ритми. Імплантований кардіостимулятор серця складається: з титанового блоку, всередині якого розташована батарея і мікросхема; електродів, що приєднуються до серця і забезпечують нормальні скорочення серцевого м’яза; конекторного блоку, що з’єднує корпус і електроди.

При імплантації двокамерного ЕКС електроди розміщуються в передсерді і шлуночку, завдяки чому забезпечується фізіологічне скорочення серця. Тип програмування вибирає лікуючий лікар в залежності від різновиду аритмії, віку, стану, способу життя хворого. Найчастіше наші фахівці проводять програмування на вимогу, в цьому випадку робота пристрою не доставляє дискомфорту пацієнтові.

Суть режиму на вимогу в тому, що прилад подає імпульси до тих пір, поки серце не почне скорочуватися в потрібному ритмі самостійно. Як тільки орган перестане подавати сигнал, кардіостимулятор включиться знову.

Отримати консультацію кардіолога

Наші спеціалісти:

Ведучий кардіолог та завідувач Центру Кардіології Азізов Вадим Буньямович. Спеціальність лікаря: лікар-кардіолог (інтервенційний), лікар-кардіолог. Досвід роботи понад 24 роки.

Консультування досліджень діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи, функціональні дослідження – ехокардіографія, електрокардіографія, велоергометрія, тредміл, малоінвазивна хірургія судин серця

Кардіолог інтервенційнийГоворов Артем Олександрович, досвід роботи понад 16 років.

Консультування досліджень діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи, ендоваскулярні рентгенконтрастні дослідження: коронарографія, ангіографія периферичних судин. Ендоваскулярні оперативні втручання: балонна ангіопластика та стентування корнарних, брахіоцефальних, ниркових та периферичних артерій. Амбулаторний кардіологічний прийом, консультації, ЕКГ, луна КС.

Кардіолог інтервенційний Циганюк Мар’яна Василівна, досвід роботи понад 5 років.

Консультування досліджень діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи, ендоваскулярні рентгенконтрастні дослідження та оперативні втручання: коронарографія, балонна ангіопластика та стентування коронарних артерій, амбулаторний кардіологічний прийом ЕКГ, ЕХО КГ.

Кардіолог інтервенційний – Кукса Денис Анатолійович, досвід понад 15 років. Консультування досліджень діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи. Функціональні дослідження – ехокардіографія, електрокардіографія, велоергометрія, тредміл, малоінвазивна хірургія судин серця

Кардіолог – Журавська Марина Миколаївна, досвід понад 24 роки. Функціональні дослідження – ехокардіографія, електрокардіографія, велоергометрія

Кардіолог – Беспалова Тетяна Олександрівна, досвід понад 15 років. Ультразвукові дослідження органів черевної порожнини, щитовидної залози, нирок, молочних залоз, органів малого тазу, передміхурової залози, м’яких тканин, колінних суглобів. Консультації діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи

Кардіолог – Говорова Оксана Володимирівна, досвід понад 26 років. Консультування досліджень діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи. Функціональні дослідження – ехокардіографія, електрокардіографія, велоергометрія

Кардіолог – Баликіна Тетяна Юріївна, досвід понад 16 років. Консультування досліджень діагностики та лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи. Функціональні дослідження – ехокардіографія, електрокардіографія, велоергометрія Ультразвукові дослідження органів черевної порожнини, щитовидної залози, нирок, молочних залоз, органів малого тазу. Сонографія артерій. Дуплексне дослідження екстра- та інтракардіальних судин.

Кардіолог – Пашковська Надія Вікторівна, досвід понад 16 років. Консультування досліджень у діагностиці, лікування та профілактики захворювань середньо-судинної системи

Отримати консультацію кардіолога

Про Центр Кардіології та Кардіохірургії докладніше

ІНФО-ЦЕНТР КЛІНІКИ:

 +38 (048) 705 1033

 +38 (050) 728 7000

+38 (093) 728 7000

 +38 (048) 728 7000

 +38 (097) 728 7000

Досягнення та нагороди

Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати