× Полная версия сайта
ua | ru

Що таке гінекологія?

Гінекологія розділ медицини, який займається специфічними захворюваннями, що загрожують здоров’ю жінки та її здатності продовження роду. «Гінекологія» — «наука про жінку» — так термін перекладається з грецької мови.

Гінекологічні захворювання дуже часто протікають без симптомів, але можуть стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям жінки і навіть перешкодою до її можливості мати дітей.

Основна задача лікаря гінеколога  — своєчасно виявити гінекологічні захворювання та обрати ефективний метод лікування.

У Центрі гінекології Клініки Святої Катерини проводять якісну діагностику і успішно лікують різні гінекологічні захворювання.

Коли потрібно проходити огляд у гінеколога?

У плановому режимі рекомендується приходити на огляд до лікаря-гінеколога не рідше одного разу на рік. При погіршенні самопочуття відкладати візит до фахівця небезпечно. Адже багато запальних захворювань жіночої статевої системи мають серйозні ускладнення.Как проходит прием у гинеколога?

При яких симптомах жінкам обов’язково потрібно звернутися до фахівця:

 • біль внизу живота;
 • свербіж і печіння в області промежини;
 • рясні або мізерні місячні, які супроводжуються болем;
 • нехарактерні виділення з піхви;
 • кровотечі, не пов’язані з місячними;
 • біль в молочних залозах;
 • больові відчуття під час статевого акту.

Якщо ви виявили у себе один з цих симптомів, не зволікайте та відвідайте лікаря. Деякі запальні захворювання в гострій фазі вимагають термінової допомоги. Будь-які хвороби швидше піддаються лікуванню за умови своєчасного звернення до лікаря. Центр гінекології Святої Катерини володіє найсучаснішими можливостями лікування гінекологічних захворювань.

Запис на консультацію

Комплексне обстеження у Центрі гінекології

Детальну інформацію про стан жіночого здоров’я можна отримати  протягом  30 хвилин — саме стільки в середньому займає профілактичний візит до гінеколога. Лікар з’ясує скарги і поставить питання, які допоможуть виявити ключові ознаки можливого захворювання.

Огляд внутрішніх статевих органів за допомогою гінекологічних дзеркал — абсолютно безболісний та делікатний метод. Під час огляду лікар візьме необхідні мазки для аналізу: гінекологічний, аналіз на інфекції, ПАП-мазок (для виявлення передракових станів). Обов’язково буде виконано також бімануальне піхвове дослідження.

Процедура передбачає  обстеження яєчників, матки і маткових труб для оцінки стану придатків, матки і навколишніх органів.

Щоб виявити ерозію або дисплазію шийки матки, лікар використовує спеціальний прилад — кольпоскоп, який точно дозволяє визначити стан слизової матки і піхви.

При необхідності фахівець проведе УЗД-дослідження і направить на здачу аналізів. На підставі детальної інформації буде поставлений діагноз і підібрано оптимальні методи лікування.

Основний напрямок Центру гінекології в Клініці Святої Катерини

Центр гінекології Клініки Святої Катерини спеціалізується на наданні консервативної та хірургічної допомоги при різних запально-інфекційних і пухлинних захворюваннях органів малого тазу: ендометріозу, аднекситу, кіст яєчників, міоми матки, ерозії шийки матки та інші.

При складанні плану лікування в Клініці використовується мультидисциплінарний підхід, який дозволяє успішно проводити лікування складних і багатопланових захворювань.

Це означає, що при необхідності пацієнт не звертаючись до інших лікувальних закладів може отримати додаткову консультацію інших фахівців — ендокринолога, мамолога, імунолога, уролога, хірурга.

Такий підхід допомагає краще зрозуміти причини розвитку захворювання і назначити ефективне лікування.

Професійна діагностика гінекологічних захворювань

У Клініці впроваджені новітні досягнення світової медицини в області діагностики гінекологічних патологій. Тут можна пройти повноцінне обстеження та виконати всі необхідні аналізи в комфортних умовах.Отделение гинекологии в клинике Святой Екатерины

Діагностика  таких гінекологічних захворювань:

 • запальні захворювання;
 • пухлинні утворення жіночих статевих органів;
 • патології маткових труб;
 • маткові кровотечі;
 • синдром хронічних тазових болів;
 • спайкова хвороба органів малого тазу.

Отримати консультацію

Комп’ютерна томографія органів сечостатевої системи

У Клініці Святої Катерини встановлений спіральний КТ-сканер останнього покоління  фірми Siemens (Німеччина). Він дозволяє отримувати точну, деталізовану тривимірну модель внутрішніх органів: матки, піхви, придатків.

За допомогою комп’ютерної томографії можна виявити зміни в структурі органів малого тазу, наявність запальних процесів, дефекти розвитку, проблеми в системі кровообігу.

3D-ультразвукові дослідження

Для скринінгового дослідження захворювань статевої сфери застосовуються сучасні УЗ-сканери із тривимірним зображенням, що дозволяють проводити весь спектр ультразвукових досліджень. Це швидкий доступний інформативний і недорогий метод обстеження органів статевої системи.

Магнітно-резонансна томографія

При підозрі на гінекологічні захворювання для уточнення клінічної картини лікар може призначити МРТ органів малого таза. В сучасних умовах метод є найбільш достовірним та інформативним в діагностиці багатьох захворювань, тому що дозволяє отримувати візуалізацію високої якості.

За допомогоюМРТ можна виявити проблему на ранньому етапі розвитку захворювання. Метод незамінний у діагностиці гнійних запалень і онкологічних процесів в органах малого таза. У Клініці Святої Катерини встановлений МРТ-апарат експертного рівня фірми Siemens, єдиний такого класу на півдні України.

За допомогою нового апарату можна проводити обстеження пацієнтам  з надлишковою вагою, внутрішня камера має на 20% більше обсягу . Тому в ньому комфортно почувають себе пацієнти зі страхом скутого простору. За необхідності, сучасна анестезіологічна служба Клініки забезпечує безпечне МРТ обстеження в стані медикаментозного сну.

Ендоскопічні методи обстеження

За необхідності виконується діагностична гістероскопія. Це ефективний малоінвазивний метод візуального огляду слизової шийки матки і внутрішньої поверхні матки за допомогою відеоендоскопа. Дослідження незамінне в ургентних ситуаціях. Наприклад, якщо потрібно встановити причини маткових кровотеч.

Гістероскопія проводиться також в плановому порядку при ендометріозі, поліпах чи новоутвореннях в матці, а також для встановлення причин безпліддя. Нерідко під час діагностичної гістероскопії лікар проводить необхідне хірургічне втручання.

Повний спектр лабораторних досліджень

В Клініці Святої Катерини діє сучасна діагностична лабораторія. Якісно і в мінімальний термін можна здати комплекс гінекологічних аналізів, які призначив лікар.

Оперативна гінекологія

Фахівці Клініки проводять сучасні органозберігаючі операції з використанням лапароскопічної та ендоскопічної технік:

 • емболізація маткових артерій;
 • консервативна міомектомія;
 • пластика маткових труб з використанням лазерних технологій.

Детальна інформація про можливості оперативної гінекології в Одесі, в Клініці Святої Катерини, дивіться в розділі Гінекологічні операції.

Записатися на консультацію у відділення гінекології можна за телефонами: +38 (048) 705-1033, 728-7000(цілодобово).

Відгуки про лікування в відділенні гінекології

Залишити відгук

Обязательное поле

Досягнення та нагороди

Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати