× Повна версія сайту
ua

Гінекологія

Гінекологія розділ медицини, який займається специфічними захворюваннями, що загрожують здоров’ю жінки та її здатності продовження роду. «Гінекологія» — «наука про жінку» — так термін перекладається з грецької мови.

Гінекологічні захворювання дуже часто протікають без симптомів, але можуть стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям жінки і навіть перешкодою до її можливості мати дітей.

Основна задача лікаря гінеколога  — своєчасно виявити гінекологічні захворювання та обрати ефективний метод лікування.

У Центрі гінекології Клініки Святої Катерини проводять якісну діагностику і успішно лікують різні гінекологічні захворювання.

Коли потрібно проходити огляд у гінеколога?

У плановому режимі рекомендується приходити на огляд до лікаря-гінеколога не рідше одного разу на рік. При погіршенні самопочуття відкладати візит до фахівця небезпечно. Адже багато запальних захворювань жіночої статевої системи мають серйозні ускладнення.

При яких симптомах жінкам обов’язково потрібно звернутися до фахівця:

 • біль внизу живота;
 • свербіж і печіння в області промежини;
 • рясні або мізерні місячні, які супроводжуються болем;
 • нехарактерні виділення з піхви;
 • кровотечі, не пов’язані з місячними;
 • біль в молочних залозах;
 • больові відчуття під час статевого акту.

Якщо ви виявили у себе один з цих симптомів, не зволікайте та відвідайте лікаря. Деякі запальні захворювання в гострій фазі вимагають термінової допомоги. Будь-які хвороби швидше піддаються лікуванню за умови своєчасного звернення до лікаря. Центр гінекології Святої Катерини володіє найсучаснішими можливостями лікування гінекологічних захворювань.

Запис на консультацію

Комплексне обстеження у Центрі гінекології

Детальну інформацію про стан жіночого здоров’я можна отримати  протягом  30 хвилин — саме стільки в середньому займає профілактичний візит до гінеколога. Лікар з’ясує скарги і поставить питання, які допоможуть виявити ключові ознаки можливого захворювання.

Огляд внутрішніх статевих органів за допомогою гінекологічних дзеркал — абсолютно безболісний та делікатний метод. Під час огляду лікар візьме необхідні мазки для аналізу: гінекологічний, аналіз на інфекції, ПАП-мазок (для виявлення передракових станів). Обов’язково буде виконано також бімануальне піхвове дослідження.

Процедура передбачає  обстеження яєчників, матки і маткових труб для оцінки стану придатків, матки і навколишніх органів.

Щоб виявити ерозію або дисплазію шийки матки, лікар використовує спеціальний прилад — кольпоскоп, який точно дозволяє визначити стан слизової матки і піхви.

При необхідності фахівець проведе УЗД-дослідження і направить на здачу аналізів. На підставі детальної інформації буде поставлений діагноз і підібрано оптимальні методи лікування.

Основний напрямок Центру гінекології в Клініці Святої Катерини

Центр гінекології Клініки Святої Катерини спеціалізується на наданні консервативної та хірургічної допомоги при різних запально-інфекційних і пухлинних захворюваннях органів малого тазу: ендометріозу, аднекситу, кіст яєчників, міоми матки, ерозії шийки матки та інші.

При складанні плану лікування в Клініці використовується мультидисциплінарний підхід, який дозволяє успішно проводити лікування складних і багатопланових захворювань.

Це означає, що при необхідності пацієнт не звертаючись до інших лікувальних закладів може отримати додаткову консультацію інших фахівців — ендокринолога, мамолога, імунолога, уролога, хірурга.

Такий підхід допомагає краще зрозуміти причини розвитку захворювання і назначити ефективне лікування.

Професійна діагностика гінекологічних захворювань

У Клініці впроваджені новітні досягнення світової медицини в області діагностики гінекологічних патологій. Тут можна пройти повноцінне обстеження та виконати всі необхідні аналізи в комфортних умовах.

Діагностика  таких гінекологічних захворювань:

 • запальні захворювання;
 • пухлинні утворення жіночих статевих органів;
 • патології маткових труб;
 • маткові кровотечі;
 • синдром хронічних тазових болів;
 • спайкова хвороба органів малого тазу.

Отримати консультацію

Комп’ютерна томографія органів сечостатевої системи

У Клініці Святої Катерини встановлений спіральний КТ-сканер останнього покоління  фірми Siemens (Німеччина). Він дозволяє отримувати точну, деталізовану тривимірну модель внутрішніх органів: матки, піхви, придатків.

За допомогою комп’ютерної томографії можна виявити зміни в структурі органів малого тазу, наявність запальних процесів, дефекти розвитку, проблеми в системі кровообігу.

3D-ультразвукові дослідження

Для скринінгового дослідження захворювань статевої сфери застосовуються сучасні УЗ-сканери із тривимірним зображенням, що дозволяють проводити весь спектр ультразвукових досліджень. Це швидкий доступний інформативний і недорогий метод обстеження органів статевої системи.

Магнітно-резонансна томографія

При підозрі на гінекологічні захворювання для уточнення клінічної картини лікар може призначити МРТ органів малого таза. В сучасних умовах метод є найбільш достовірним та інформативним в діагностиці багатьох захворювань, тому що дозволяє отримувати візуалізацію високої якості.

За допомогою МРТ можна виявити проблему на ранньому етапі розвитку захворювання. Метод незамінний у діагностиці гнійних запалень і онкологічних процесів в органах малого таза. У Клініці Святої Катерини встановлений МРТ-апарат експертного рівня фірми Siemens, єдиний такого класу на півдні України.

За допомогою нового апарату можна проводити обстеження пацієнтам  з надлишковою вагою, внутрішня камера має на 20% більше обсягу . Тому в ньому комфортно почувають себе пацієнти зі страхом скутого простору. За необхідності, сучасна анестезіологічна служба Клініки забезпечує безпечне МРТ обстеження в стані медикаментозного сну.

Ендоскопічні методи обстеження

За необхідності виконується діагностична гістероскопія. Це ефективний малоінвазивний метод візуального огляду слизової шийки матки і внутрішньої поверхні матки за допомогою відеоендоскопа. Дослідження незамінне в ургентних ситуаціях. Наприклад, якщо потрібно встановити причини маткових кровотеч.

Гістероскопія проводиться також в плановому порядку при ендометріозі, поліпах чи новоутвореннях в матці, а також для встановлення причин безпліддя. Нерідко під час діагностичної гістероскопії лікар проводить необхідне хірургічне втручання.

Повний спектр лабораторних досліджень

В Клініці Святої Катерини діє сучасна діагностична лабораторія. Якісно і в мінімальний термін можна здати комплекс гінекологічних аналізів, які призначив лікар.

Оперативна гінекологія

Фахівці Клініки проводять сучасні органозберігаючі операції з використанням лапароскопічної та ендоскопічної технік:

 • емболізація маткових артерій;
 • консервативна міомектомія;
 • пластика маткових труб з використанням лазерних технологій.

ІНФО-ЦЕНТР КЛІНІКИ:

 +38 (048) 705 1033

 +38 (050) 728 7000

+38 (093) 728 7000

 +38 (048) 728 7000

 +38 (097) 728 7000

 

Досягнення та нагороди

Гінекологія - 3 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Гінекологія - 4 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Гінекологія - 5 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Гінекологія - 6 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».
Зателефонувати