× Повна версія сайту
ua

Гінекологічні операції

Сучасна гінекологія

У ХХI столітті проблема жіночого здоров’я залишається однією з найбільш актуальних. Факторів ризику для розвитку жіночих «проблем» безліч: стреси, погана екологія, незбалансоване харчування, генетична схильність, шкідливі звички та інші.

Однією з особливостей гінекологічних захворювань є те, що, завдаючи шкоди здоров’ю жінки, вони тривалий час можуть залишатися нерозпізнаними. Саме тому важливо регулярно ходити на консультацію до гінеколога, аби не втратити дорогоцінний час.

У Клініці Святої Катерини працює кваліфікована команда лікарів-гінекологів та використовується сучасне обладнання експертного класу для діагностики та лікування різних гінекологічних захворювань.

Досвідчені фахівці виконують весь комплекс необхідної діагностики, а саме: експертне УЗД, МРТ, КТ, кольпоскопію, діагностичну гістероскопію і лапароскопію, повний спектр лабораторних методів (забір мазків на будь-які інфекції, забір матеріалів для цитологічного і гістологічного дослідження, біопсію). Більшість цих методів доступні цілодобово.

У разі складних станів пацієнток, які потребують комплексного підходу, у Клініці застосовується мультидисциплінарний підхід – проведення спільних консультацій суміжних фахівців (уролога, хірурга, мамолога).

Лікарі-гінекологи Клініки Святої Катерини використовують сучасне ендоскопічне обладнання, яке дозволяє проводити високотехнологічні малоінвазивні операції в плановому та ургентному порядках.

У Клініці цілодобово доступні 9 сучасних операційних із великим арсеналом інноваційної апаратури для вирішення широкого спектра завдань.

Лікарі Клініки Святої Катерини віддають перевагу сучасним малотравматичним методам, які спрямовані на збереження органів і максимально швидку реабілітацію пацієнток.

Оперативна гінекологія в Клініці Святої Катерини 

У Клініці Святої Катерини виконується широкий спектр гінекологічних операцій.

Лапароскопічне лікування гінекологічних захворювань 

Тривалий час класичним методом виконання гінекологічних операцій була лапаротомія. При цьому доступ до органів забезпечувався через розріз на животі. На зміну цим операціям наприкінці 20 століття прийшла лапароскопія.

Лапароскопія зароджувалася як діагностичний метод, який дозволяв лікарю побачити проблему, не розрізаючи живіт. Але технологічний прогрес розширив кордони цієї методики, і тепер багато видів лапароскопічних операцій стали «золотим стандартом» у лікуванні багатьох захворювань, витіснивши «відкриті» операції.

Лапароскопічні операції проводяться через три невеликих проколи в черевній стінці з використанням високотехнологічного інструментарію. Цей принцип зробив революцію в хірургії та показав беззаперечні переваги, серед яких:

 •       низька травматичність;
 •       відсутність або низький рівень післяопераційного болю;
 •       мінімальна крововтрата;
 •       гарний косметичний ефект (відсутність розрізу на животі);
 •       низький ризик утворення спайок (спайки небажані для жінок, оскільки можуть бути причиною безпліддя, больового синдрому та інших проблем);
 •       ризик ускладнень значно менше у порівнянні з «відкритою» хірургією;
 •   швидка реабілітація (через день-два після операції пацієнтка з невеликими обмеженнями повертається до звичного способу життя).

З розвитком технологій ефективність лапароскопії в якості хірургічного методу досягла небувалих висот. Сучасні оптичні прилади  забезпечують якісну візуалізацію поля операції. Це дозволяє точно поставити діагноз, ретельно її провести, використовувати більш швидкі шляхи вирішення проблеми. Лапароскопія дозволяє лікарю бути максимально ефективним у зоні «проблеми» і максимально дбайливим щодо здорових тканин.

Сучасний досвід та обладнання дозволяють проводити лапароскопічним методом дуже складні операції.

Наприклад, ще відносно нещодавно онкологічні захворювання вважалися обмеженням для лапароскопічних втручань. Зараз у провідних світових клініках лапароскопічні операції в онкології зайняли свої позиції. Це ж стосується лікування великих утворень: раніше вважалося, що їх неможливо видалити лапароскопічно. А зараз накопичений досвід і розроблені методики довели свою ефективність.

Після лапароскопічних операцій швидко та комфортно проходить відновлення. Зазвичай ввечері пацієнтка вже може ходити та їсти. Наступного дня в 90% випадків пацієнтка йде додому.

«Хірургія одного дня» стає все більш популярною, ставши «трендом» в сучасній медицині.

Гістероскопія: точна діагностика та ефективне лікування

Гістероскопія — це вид внутрішньоматкової хірургії, в якому використовується ендоскопічне обладнання — гістероскоп. Гістероскоп є тонкою трубкою, в якій розташована оптика для огляду порожнини матки, джерело світла та канал для мініатюрного інструменту.

Гістероскопія проводиться через природний канал шийки матки, тому не залишається ні розрізів, ні швів. Методика максимально дбайлива до здорових тканин і максимально ефективна в зоні «проблеми». Після проведення гістероскопії пацієнтка прекрасно себе почуває і виписується додому в день операції (за 2-6 годин).

Гістероскопія дозволяє вирішити безліч завдань: безпечно видалити поліпи ендометрію і цервікального каналу, міоматозні вузли, внутрішньоматкові синехії (спайки) і перегородки, лікувати маткові кровотечі, а також отримати цінну інформацію для діагностики безпліддя, гіперлазії ендометрію та інших хвороб.

При певних діагнозах фахівці Клініки Святої Катерини можуть одночасно виконати лапароскопічне втручання і гістероскопію.

Гістероскопія в сучасній гінекології витіснила «вишкрібання» — операцію, яка виконувалася наосліп. Гістероскопія дозволяє виконати все ретельно і  під контролем.

І гістероскопія, і лапароскопія в умовах Клініки Святої Катерини може проводитися ургентно. Тобто при позаматковій вагітності, при апоплексії (розриві) яєчників, при перекруті яєчника або при матковій кровотечі. Наші фахівці можуть провести операцію через годину після звернення пацієнта з ургентними показаннями.

Сучасні методи дозволяють проводити операції швидко, якісно, без крові і за короткий термін повернутися до нормального ритму життя.

95 % всіх гінекологічних операцій фахівцями Клініки проводяться малоінвазивно з використанням лапароскопічних методів та гістероскопії.

У Клініці Святої Катерини також за показаннями проводяться і класичні операції лапаротомним і вагінальним доступом.

Фахівці Клініки проводять такі операції з використанням сучасних шовних матеріалів, препаратів і обладнання:

 •  хвороби ендометрію і тіла матки: міома матки, некроз міоматозного вузла, гіперплазія ендометрію, поліпи ендометрію, аденоміоз, внутрішньоматкові синехії, аномалії розвитку матки (перегородки);
 •  лікування захворювань шийки матки, яєчників, придатків і маткових труб: кіста і новоутворення яєчника, дисплазія шийки матки, поліпи цервікального каналу, стеноз цервікального каналу, розрив яєчника (апоплексія), перекрут придатків, гідросальпінкс (патологія маткових труб);
 •   маткові кровотечі;
 •   синдром хронічних тазових болів;
 •   спайкова хвороба органів малого таза;
 •   зовнішній генітальний ендометріоз;
 •   видалення контрацептивів із матки (видалення внутрішньоматкової спіралі, яка носилася тривалий час);
 •  позаматкова вагітність;
 •  завмерла вагітність;
 • кіста бартолінової залози, бартолініт (запалення великих залоз переддвер’я піхви);
 •  гострі кондиломи, папіломи;
 •  генітальний пролапс;
 • В рамках комплексного лікування безпліддя лікарі-гінекологи Клініки Святої Катерини проводять оцінку прохідності маткових труб (хромогідротубацію), а також виконують відновлення прохідності маткових труб.

ФАХІВЦІ

Досягнення та нагороди

Гінекологічні операції - 3 - svekaterina.ua
Вища акредитаційна категорія
Клініка Святої Катерини акредитована вищою категорією. Система менеджменту якості ISO 9001: 2008 (ДСТУ 9001: 2009)
Гінекологічні операції - 4 - svekaterina.ua
№ 1 в реєстрі інтервенційної кардіології
Перший і єдиний всеукраїнський реєстр за даними діагностики і надання допомоги при гострому інфаркті міокарда
Гінекологічні операції - 5 - svekaterina.ua
Надійний медичний партнер
Забезпечення медичної безпеки наймасштабніших масових заходів і проектів нашого міста.
Гінекологічні операції - 6 - svekaterina.ua
Лідер в сфері медичних послуг
За вагомий внесок у розвиток медичних послуг, професіоналізм, самовіддачу персоналу - Клініка відзначена рейтингом «Народне визнання» в номінації «Лідер у сфері медичних послуг 2015/2016/2017».