Ендопротезування суглобів
Ендопротезування суглобів – це заміна зруйнованого суглоба на штучний, який повністю відтворює анатомічну форму здорового суглоба. Зазвичай заміна необхідна, якщо пацієнт відчуває сильні болі, при високому ступені зносу суглоба, яка викликає значне обмеження рухової функції.
Показання та протипоказання до проведення процедури:
До ендопротезування вдаються в тих випадках, коли біль в суглобі стає нестерпним, а рухові функції порушені.Слід знати, що ендопротезування можна проводити в будь-якому віці і найчастіше пацієнтами стають люди похилого віку у віці від 60-80 років. Але як свідчення, так і протипоказання може визначити тільки лікар після проведення діагностики.
Найчастіше показаннями є:
Протипоказання
Протипоказанням є запалення і інфекції м’яких тканин, атрофія м’язів або сухожиль, а також психічний стан пацієнта, що не дозволяє йому сприймати лікування та інструкції доктора.
Як проходить сама операція
Щоб визначити яким методом будуть встановлювати імплант, потрібно пройти попереднє обстеження. Необхідно проконтролювати стан здоров’я і визначити чи немає протипоказань до операції. Для цього призначають ряд досліджень:
Тривалість операції залежить від виду ендопротезування, в середньому 1,6 години.
Безпосередньо операція проходить під наркозом. Під час операції пацієнт перебуває під контролем анестезіолога.
На місце хворого суглоба ставлять і фіксують ендопротез і перевіряють амплітуду руху.
Пацієнт перебуває в стаціонарі 5-6 днів після операції.
Як проходить післяопераційний період
Велика частина пацієнтів можуть пересуватися без додаткової допомоги (милиць або ходунків) фактично відразу після операції.
Перший тиждень пацієнту показані післяопераційна дієта, а також, при потребі, прийом знеболюючого, препаратів для розрідження крові і зміцнення кісткових тканин.
Реабілітаційний період триває в середньому 1-2 місяці. Доктор і реабілітолог розроблять спеціальний план відновлення в залежності від результатів аналізу і ходу операції.Після цього часу пацієнт може повертатися до побутових навантажень. Але ми рекомендуємо робити рентген через 1, 3, 6 і 12 місяців після операції, щоб зрозуміти, як приживається суглоб.
Вже на другу добу рекомендується робити легкі вправи для розминки м’язів. Знизити ризик виникнення тромбозів можна за допомогою компресійних панчіх або еластичного бинта. Вони полегшують больові відчуття і знижують набряклість в кінцівки.Якщо необхідно, призначають і медикаментозну підтримку організму, це допомагає знизити ризик розвитку ускладнень.
У Клініці Святої Катерини ми проводимо післяопераційну реабілітацію, яка починається безпосередньо в клініці і триває 3-4 тижні.
Після 3-4 місяців і при відсутності ускладнень пацієнти продовжують активно жити: ходити, бігати, кататися на велосипеді, плавати і ін.
Отримати консультацію травматолога
Переваги заміни суглоба в Клініці Святої Катерини:
У Клініці Святої Катерини ми використовуємо новітні технології, передові стандарти світової медицини і сертифіковані протези.
Ми використовуємо протези на безцементного і цементній основі з такими видами паротренія: Металліко-поліетилен, кераміко-поліетилен і кераміка-кераміка.
Наші лікарі знаходяться в постійному контакті з пацієнтами. Ми проводимо консультації як онлайн, так і на прийомі.
Мінімальний пакет із заміни суглоба (колінного / тазостегнового) включає:
ІНФО-ЦЕНТР КЛІНІКИ:
Досягнення та нагороди