Апендицит є одним із найпоширеніших захворювань черевної порожнини, що потребують негайного хірургічного втручання. Апендицит є запалення апендикса – червоподібного відростка сліпої кишки.
Причини апендициту – запального та гнійного процесу, порушення кровообігу, застій калу, травми, наявність аскарид. Хвороба частіше виникає у підлітків та дітей. Апендицит може бути гострим або хронічним, та триватиме місяцями.
Симптоми апендициту:
У клініці Святої Катерини на рутинній основі виконується апендектомія, переважно лапароскопічним доступом.
Головне свідчення видалення відростка – гострий апендицит. Операція зазвичай проводиться негайно, але бувають і винятки: якщо запальний процес йде на спад, процедуру можуть провести планово через 2-3 місяці.
Виходячи з того, що дана патологія є ургентною, підготовка пацієнта є найважливішим компонентом для отримання висококласних результатів у післяопераційному періоді. Підготовка включає: Антибіотикопрофілактика перед оперативним втручанням, механічне очищення товстого кишечника (мікроклізмами), а також широкий спектр протизапальної та аналгетичної терапії.
Це оперативне втручання проводиться під загальним наркозом. Завдяки методиці лапароскопії процедура проходить із мінімальними наслідками. Пацієнту більше не залишається величезний шрам – операція при апендициті виконується щадним способом.
Лапароскопічна апендектомія – гідна альтернатива традиційної операції при гострому апендициті. Втручання здійснюється через три невеликі отвори діаметром від 0,5 до 1 см. У черевну порожнину вводиться трубка з камерою, підсвічуванням та мікроінструментами. Хірург спостерігає за процесом на моніторі та контролює безпечне проведення операції з видалення апендикса.
До основних переваг лапароскопічної апендектомії є:
Відновлення після лапароскопії проходить швидко, вже через кілька годин після процедури можна поступово ходити. Повністю відновленого пацієнта можна виписати через 24 години після виконаного оперативного втручання.
Період повного відновлення протікає близько 2-х тижнів з невеликими обмеженнями харчування та обмеження надмірних фізичних навантажень.
Наші спеціалісти:
Лікар-хірург, заступник головного лікаря з лікувальної роботи: Бабинець Юрій Володимирович, досвід роботи понад 26 років.
Проведення відкритих та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини, хірургія гриж, хірургія невідкладних станів, амбулаторно-поліклінічна хірургія, онкохірургія.
Лікар-хірург, завідувач операційного блоку та відділення хірургічного профілю: Осипенко Олег В’ячеславович, досвід роботи понад 30 років.
Напрямок діяльності – хірургічна гастроентерологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; координатор напряму хірургічної корекції станів, пов’язаних з фіброзом печінки, ускладненого порушенням порто-кавального протоку крові; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.
Лікар-хірург, онкохірург, проктолог – Галимон Михайло Михайлович, досвід роботи понад 6 років.
Напрямки діяльності – широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; колопроктологічні втручання; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планові та ургентні хірургічні втручання – загальна хірургія, онкохірургія, проктологія.
Лікар-хірург, гастроентерологія – Войтишин Володимир Васильович, досвід роботи понад 30 років.
Напрями діяльності – хірургічна гастроентерологія; мамологія; широкий спектр «відкритих» та лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору; консультування щодо проведення хірургічних втручань; планова та ургентні хірургічні операції – загальна хірургія, абдомінальна хірургія, онкохірургія.
ІНФО-ЦЕНТР КЛІНІКИ:
Досягнення та нагороди