Профілактика серцево-судинних захворювань — це щоденна робота над собою.
Сучасні міжнародні принципи профілактики серцево-судинних захворювань мають сувору регламентацію й визначені відповідними Рекомендаціями Європейського Товариства кардіологів (JTF4) *. Кардіологічна клініка Святої Катерини рекомендує дотримуватися цих нескладних рекомендацій.
Давайте разом визначимо «КОД» ЗДОРОВОЇ ЛЮДИНИ.
Якщо ви ніколи не страждали і не страждаєте на серцево-судинні захворювання, медична світова громадськість для вас визначила код пацієнта з низьким ризиком розвитку захворювань серця і судин: 0; 3; 5; 140; 5; 3; 0.
0 — ні палінню!
Якщо ви палите, то ризик смерті від серцево-судинних захворювань зростає вдвічі. Таким чином, кидаючи курити, ви знизите ризик серцево-судинної смерті на 50%.
Жоден з нині існуючих медикаментозних препаратів не має подібної ефективності!
3 — ходьба 3 км в день або 30 хвилин іншої фізичної активності.
Зниження ризику серцево-судинних захворювань відбувається при щоденних або практично щоденних фізичних навантаженнях тривалістю понад 30 хвилин.
Спробуйте знайти максимально зручну форму фізичної активності, яка буде приносити ще й моральне задоволення.
Пам’ятайте, що заняття у родинному колі або з друзями підвищують мотивацію при виконанні вправ. Додаткові переваги фізичних навантажень в досягненні зниження ризику захворювань серця пов’язані зі зниженням маси тіла й боротьбою з ожирінням.
5 — порцій фруктів і овочів на день.
Завдяки «Середземноморській» дієті, яка насичена фруктами, овочами й оливковою олією, а не тваринним жиром, місцеві жителі змогли знизити частоту виникнення гострих серцево-судинних захворювань майже втричі!
140 — рівень систолічного («верхнього») АТ до 140 мм рт.ст.
Треба регулярно вимірювати артеріальний тиск. За правилами, цю процедуру потрібно проводити відразу ж після пробудження, не встаючи з ліжка. Такий артеріальний тиск називається базальним і даний показник не повинен перевищувати рівня 130/80 мм рт.ст.
5 — рівень загального холестерину до 5 ммоль/л і 3 — рівень ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) в ліпідограмі до 3 ммоль/л
При підвищеному рівні ліпідів у крові слід дотримуватися спеціальної гіпохолестеринової дієти, яка стане на заваді розвитку атеросклерозу.
0 — ні підвищеній масі тіла!
Треба стежити не тільки за вагою, але і пам’ятати, що вона неправильно розподіляється. Варто звертати увагу на параметри талії. Навіть при нормальній вазі у чоловіків вона не повинна перевищувати 102 см, а у жінок — 88 см.
Також слід пам’ятати, що деякі супутні захворювання, такі як цукровий діабет, хвороби щитоподібної залози збільшують ризик розвитку серцево-судинних ускладнень.
Якщо ви страждаєте на такі захворювання, то ми рекомендуємо проконсультуватися з лікарем про заходи щодо зниження ризику захворювання серця і судин.
В Центрі кардіології Святої Катерини можна пройти одразу всі необхідні лабораторні методи досліджень.
Звичайно ж, у медицині досі не знайдено жодної панацеї. Більш того, багатогранність людського організму свідомо виключає можливість її відкриття. Ми рекомендуємо дотримуватися цих нескладних рекомендацій. Завдяки ним ви зможете уникнути раптової атаки серцево-судинних захворювань. Будьте здорові! Адже запасного життя немає — потрібно берегти своє здоров’я, а значить — і якість життя.
*Матеріали підготовлені згідно з Європейськими Рекомендаціями з профілактики серцево-судинних захворювань (Fourth Joint European Societes` Task Force on cardiovascular disease prevention in clinical practice).
Досягнення та нагороди