За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з десяти основних причин смертності населення Землі ішемічна хвороба серця (ІХС) знаходиться на другому місці — це приблизно два з половиною мільйони хворих на рік, а інсульт та інші цереброваскулярні хвороби — на 6-му місці, вони вражають приблизно півтора мільйона людей. Хворобу легше попередити, ніж лікувати!
Гіпертонічна хвороба (есенціальна артеріальна гіпертензія) — це найпоширеніше у світі захворювання. Кожна третя людина у світі — гіпертонік. Хвороба характеризується стійким підвищенням артеріального тиску вище рівня 140/90 мм рт. ст. і проявляється розладами функції головного мозку, серця, нирок і сітківки ока.
Інсульт — одне з найчастіших і серйозних ускладнень гіпертонічної хвороби, яке пов’язане з гострим порушенням мозкового кровообігу і порушенням функції головного мозку.
Існує хибна думка, що у літніх людей допустимо незначне підвищення рівня артеріального тиску. Однак навіть при підвищенні тиску на 10 мм рт.ст. ризик інсульту підвищується до 7 разів!
З огляду на високу поширеність захворювання, ми рекомендуємо вам періодично вимірювати рівень артеріального тиску і при його перевищенні 140/90 мм рт.ст. звернутися на прийом до лікаря, навіть якщо це відбувається безсимптомно.
Виявлені гіпертоніки — це тільки вершина айсберга. Основна частина пацієнтів – близько двох третин – навіть не підозрюють, що страждають цим захворюванням.
Існують індивіди, схильні до розвитку артеріальної гіпертензії. Насамперед це особи, які вживають надмірну кількість кухонної солі або страждають ожирінням. Також велику роль відіграє спадковість. Навіть, якщо один з батьків страждає на цю недугу, у дітей також є високий шанс захворіти на артеріальну гіпертензію.
Що ж робити, якщо ви у себе виявили артеріальний тиск 140/90 мм рт.ст. або вище?
По-перше, слід негайно ж повідомити про це вашому лікарю або звернутися до нас, у Центр кардіології Клініки Святої Катерини. Також існує кілька нескладних рекомендацій, які допоможуть знизити артеріальний тиск:
Ішемічна хвороба серця (ІХС) — хронічне захворювання, обумовлене недостатністю кровопостачання серцевого м’яза або, інакше кажучи, його ішемій. У переважній більшості (97-98%) випадків, ІХС є наслідком атеросклерозу артерій серця, тобто звуження їх просвіту за рахунок так званих атеросклеротичних бляшок, що утворюються при атеросклерозі на внутрішніх стінках артерій.
При цьому перебіг захворювання може бути різним. У зв’язку з чим розрізняють кілька основних клінічних форм ІХС: стенокардія, інфаркт міокарда і так званий постінфарктний кардіосклероз, що є прямим наслідком перенесеного інфаркту міокарда. Ці форми захворювання зустрічаються у хворих як ізольовано, так і в поєднаннях, у тому числі з різними їх ускладненнями і наслідками. До них належать: серцева недостатність, тобто зниження насосної функції серцевого м’яза, порушення серцевого ритму або аритмії, здатне викликати ту ж серцеву недостатність, а часом і раптову зупинку серця, деякі інші ускладнення. Цією різноманітністю проявів захворювання і визначається той широкий діапазон лікувальних і профілактичних заходів, що застосовуються у лікуванні ішемічної хвороби серця. Сьогодні найбільш точним і діагностично цінним методом верифікації ІХС є коронарна ангіографія.
Ця процедура є рентгенологічним дослідженням судин серця. Прогноз і працездатність пацієнтів залежать від частоти загострень ішемічної хвороби серця, а також від характеру й стійкості порушень функцій серця (і інших органів), які настали у результаті ускладнень захворювання. Своєчасна діагностика і правильне лікування — це найправильніший спосіб протистояти серцево-судинним захворюванням. Запасного життя немає — потрібно зберегти це!
Досягнення та нагороди