× Повна версія сайту
ua
Історії наших пацієнтів. Артроскопія колінного суглоба - 3 - svekaterina.ua

Історії наших пацієнтів. Артроскопія колінного суглоба

08.07.2019

Аліна — активна людина, турботлива мама, талановита фотографка. Все життя в динаміці. Великі плани, в яких немає місця поганому самопочуттю. І раптом щось пішло не так.

 

—      Ще восени минулого року, — розповідає Аліна, — я почала відчувати гострий біль у коліні. Перша думка — десь необережно потягнула ногу, коли грала з дитиною. Думала, що треба почекати, обмежити рух, дати відпочити суглобу і «воно саме пройде». Згодом біль, дійсно, послабшав, але не пройшов. Навіть за невеликих навантажень у спортзалі або під час ходьби різкий біль у коліні давав про себе знати. Це викликало тривогу. За кілька місяців зрозуміла, що потрібно все-таки піти до лікаря.

—   Я прийшла на консультацію до лікаря-ортопеда у Лікарню Святої Катерини на Малиновського, 61г. Після обстеження він встановив діагноз: розрив меніска колінного суглоба 3 ступеню. Лікар пояснив, що в моєму випадку розрив меніска сам не проходить і необхідна артроскопічна операція.

Артроскопія — метод малоінвазивного лікування захворювань суглобів. Операція здійснюється на закритому суглобі. Всі дії хірург проводить за допомогою артроскопа (різновид ендоскопа) через два невеликих проколи на шкірі під контролем мініатюрної відеокамери. Цей сучасний метод операції на коліні широко застосовується для лікування розривів хрестоподібних зв’язок і менісків колінних суглобів, розривів зв’язок і суглобової губи плечових суглобів.

—   Операція була призначена на четвер, 25 квітня, — продовжує свою розповідь Аліна. Я прийшла у лікарню вранці. Мені було дуже тривожно. Найбільше я боялася наркозу. Ми обговорювали з лікарями різні варіанти. Я схилялася більш до спінальної анестезії. Однак дізнавшись про те, що у мене нерідко трапляються мігрені, лікар переконав, що у моєму випадку вкрай не рекомендований такий вид анестезії. Залишалася лише загальна анестезія. Перспектива наркозу, зізнаюся, мене дуже турбувала. Однак спілкування з анестезіологом мене по-справжньому заспокоїло. Лікар все докладно пояснив, зумів знайти переконливі слова. Дуже сильною противагою моєму хвилюванню стала впевненість лікарів у своїй справі. Це відчуття, що мене оточують професіонали, підтримувало і додавало рішучості. Операція тривала близько 20 хвилин. Лікарі видалили пошкоджену частину меніска, яка вільно рухалася в суглобі і викликала запалення та біль.

Операція на коліні пройшла успішно 

Пацієнтка поступово вийшла з наркозу. Наступного дня після операції Аліну виписали. Перебування в лікарні зайняло трохи більше доби. Наступати на прооперовану ногу дівчина змогла в той же день після операції.

Аліна розповідає, що з кожним днем ставало краще, ходила все більш впевнено, не кульгаючи. Хворобливі відчуття в місцях проколів також швидко зникли. На 12-й день після операції зняли шви та розробили програму з реабілітації суглоба і зміцнення м’язів. Повне відновлення суглоба після операції зайняло близько місяця.

— Різкий біль, який заважав, повністю зник, — розповідає Аліна, зараз, мені здається, що при навантаженнях опероване коліно відчуває себе більш впевнено, ніж здорове. У Лікарні Святої Катерини мені сподобалося все. Світло, затишно, чисто і тепло. Якщо абстрагуватися від операції, то можна сказати, що я провела добу в хорошому готелі, наче побувала на відпочинку. Дуже приємна атмосфера, в палаті мене забезпечили всім необхідним. Сестрички уважні та турботливі. Дуже смачно годували. Їжа мене особливо порадувала, якщо врахувати той факт, що я добу перед операцією не їла, — не приховує усмішки наша співрозмовниця. Єдині сліди від хірургічного втручання — два невеликі шрами на коліні менше ніж 1 см. Їх практично не було видно вже за місяць після операції. І головне — повністю здорове коліно.

Інші новини

Зателефонувати