× Полная версия сайта
ua
ВАКЦИНАЦІЯ ВІД ГРИПУ В БАГАТОПРОФІЛЬНІЙ ПОЛІКЛІНІЦІ №1! - 3 - svekaterina.ua

ВАКЦИНАЦІЯ ВІД ГРИПУ В БАГАТОПРОФІЛЬНІЙ ПОЛІКЛІНІЦІ №1!

19.01.2018

Грип — інфекційне захворювання, що виникає в результаті зараження організму дуже агресивним і мінливим вірусом, щорічно приходить у вигляді нового штаму. Перехворівши на грип попереднього року, ми знову беззахисні в поточному сезоні.

Грип – вірусна інфекція, яка вражає в основному ніс, горло, бронхи, іноді легені. Зазвичай захворювання триває близько тижня. Його характерними ознаками є різке підвищення температури, м’язові і головні болі, сильне нездужання, непродуктивний кашель, біль у горлі та риніт. Вірус легко передається повітряно-крапельним шляхом під час кашлю або чхання.

Більшість інфікованих людей одужує за один-два тижні без будь-якого лікування. Однак для дітей, літніх людей та людей, які страждають серйозними захворюваннями, грип становить небезпеку: він може призвести до ускладнень основних захворювань, розвитку пневмонії.

Як уберегтися від зараження?

Вірус грипу належить до найбільш агресивних вірусів. Заразитися ним можна, увійшовши у приміщення, в якому за 2-3 години до цього деякий час перебувала людина, яка вже була інфікована вірусом грипу, але симптомів хвороби ще не відчувала. Вірус грипу живе поза живим організмом кілька годин, тому навіть дотик до столу, за яким сидів хворий або інфікована людина можуть бути небезпечними. Контакт із хворою людиною збільшує ризик інфікування у багато разів.

Заходи щодо запобігання захворювання на грип:

  1. Обмеження контактів з іншими людьми — під час епідемії грипу пацієнтам, які ще не захворіли, але мають ослаблений імунітет,  а також дітям варто уникати великого скупчення людей (як потенційних джерел інфекції);
  2. Гігієнічні заходи (вологе прибирання, миття рук, провітрювання і кварцування);
  3. Застосування неспецифічних методів (загартовування) і специфічної профілактики (вакцинації).

Коли потрібно робити щеплення від грипу?

Питання про час вакцинації від грипу дуже важливий. Адже грип — захворювання сезонне, вірус грипу приходить разом з першими холодами, а епідемії зазвичай виникають в грудні-лютому кожного року. Імунній системі людини, щоб «виростити» в організмі достатню кількість антитіл, необхідно мінімум два тижні. Краще місяць і більше. Тому оптимальний час для вакцинації —  жовтень-грудень. Проведення щеплень від грипу в розпал епідемії зазвичай малоефективно.

З якого віку і якою вакциною робити щеплення?

У поточному сезоні, згідно з прогнозами ВООЗ, очікуються наступні штами грипу:

  •       A / Мічиган (H1N1) — новий для України
  •       A / Гонконг (H3N2) — подібний вірусу A / Hong Kong 2014 р.
  •       B / Брисбен — подібний B / Brisbane 2008 р.

Щеплення від грипу можна робити, починаючи з 6-місячного віку. При цьому треба враховувати, що для імунізації дітей віком від 6 до 36 місяців застосовується половина дорослої дози вакцини (тобто 0,25 мл). Дітям з 3-річного віку і дорослим вводять 0,5 мл вакцини. Дітям у віці до 9 років, які раніше не хворіли на грип, рекомендовано повторне введення вакцини від грипу через місяць після першого щеплення.

Якщо вашій дитині менше 6 місяців, захистити його від вірусу грипу можна, створивши навколо неї так званий кокон. Для цього потрібно вакцинувати всіх дорослих і дітей, що контактують з малюком.

Де зробити щеплення від грипу?

Якщо Ви вирішили захистити дитину від грипу за допомогою вакцинації, варто поцікавитися у лікаря щодо виробника запропонованої Вам вакцини, ознайомитися з її інструкцією. Особливу увагу зверніть на протипоказання до застосування вакцини, зокрема допустимість її використання в дитячій практиці (вакцини, що містять живий ослаблений вірус, неприпустимі для дитини у віці до 3 років; інактивовані цільновіріонні вакцини не використовують у педіатрії до 7 років). Обов’язково уточніть термін й умови зберігання вакцини.

Щеплення від грипу проводяться у багатопрофільній Поліклініці №1 Клініки Святої Катерини. Багатопрофільна Поліклініка №1 розташована за адресою: проспект Шевченка, 12/1 орієнтована на європейські протоколи надання медичної допомоги й зберігає ці стандарти в питаннях вакцинації. Безпека і висока ефективність — основні принципи роботи Клініки Святої Катерини при вакцинації. Для цього співробітники багатопрофільної Поліклініки дотримуються правил:

  • Використовуються вакцини тільки від провідних виробників.
  • Зберігання вакцин. Величезне значення для ефективності щеплення від грипу дитині має дотримання умов зберігання вакцини. Кабінети багатопрофільної Поліклініки обладнані всім необхідним для дотримання «холодового ланцюжка» та забезпечення таким чином ефективності, а головне — безпеки щеплення від грипу для Ваших дітей.
  • Оцінка здоров’я пацієнта. Щоб забезпечити високий рівень ефективності, дорослих до введення вакцини оглядає сімейний лікар, а дітей педіатр або сімейний лікар, який постійно спостерігає дитину. Для всіх ін’єкційних вакцин рекомендується напередодні щеплення здати аналіз крові з підрахунком тромбоцитів.
  • Дитину перед вакцинацією оглядає педіатр, вимірюється температура тіла. Батьки заповнюють інформовану згоду на вакцинацію. Лікар обов’язково інформує про те, яка вакцина використовується, в яке місце вона буде введена, попереджає про можливі поствакцинальні реакції.
  • Поствакцинальний супровід. При проведенні вакцинації проти грипу найчастіше спостерігаються біль у місці ін’єкції, нездужання, головний біль, біль у м’язах, почервоніння в місці ін’єкції, у маленької дитини — плаксивість, млявість.

У разі виникнення подібних симптомів, батькам необхідно зв’язатися через інфо-центр з лікарем, який проводив вакцинацію, а з 20.00 до 8.00 — з лікарем виїзної консультативно-діагностичної бригади.

Стратегічним напрямком роботи лікарів Клініки Святої Катерини є профілактична медицина. «Дитина повинна бути захищена від усього, від чого тільки можна її захистити» — ця теза ВООЗ є базовою в роботі Клініки, тому ми і прагнемо до лідерських позицій в питаннях безпечної та ефективної вакцинації.

У Вас виникли питання з приводу щеплення від грипу? Ви хочете записатися на консультацію до лікаря з метою зробити щеплення?

Зателефонуйте до довідкового центру Клініки за номерами: 38 (048) 728-7000; 38 (048) 728-1033.

Або залиште своє питання за допомогою спеціальної форми  при відвідуванні нашого сайту.

Рекомендації для хворих:

Якщо у вас піднялася температура тіла, відчуваєте слабкість, біль в горлі, турбує сухий надсадний кашель, біль в м’язах і головний біль, тоді:

– залишіться вдома і викличте лікаря;

– дотримуйтесь постільного режиму і вживайте більше теплого пиття;

– провітрюйте приміщення і зволожуйте в ньому повітря;

– ні в якому разі не збивайте температуру ацетилсаліциловою кислотою — це може привести до кровотечі!

Інші новини

Зателефонувати